Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Gorzowie

Krzysztof Król

publikacja 12.05.2019 09:10

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim 11 maja odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Przyświecało mu hasło: "Czynią dobro, działając razem".

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Gorzowie Spotkanie odbyło się w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Aleksandra Bedka

RDW organizowane jest dwa razy w roku – jesienią i wiosną. – Wtedy różne gałęzie Ruchu Światło-Życie spotykają się,  aby wychwalać Pana modlitwą, wspólnie się jednoczyć i wzrastać we wspólnocie Kościoła – wyjaśnia animatorka Aleksandra Bedka.

– Tegoroczne majowe spotkanie dotyczyło spojrzenia na Kościół jako wspólnotę. Odkrycia w niej swojego miejsca z darami, jakie człowiek otrzymał od Boga i bezinteresownej służby, wzorowanej na pokorze i maryjnym oddaniu – dodała.

W spotkaniu rejonu gorzowskiego uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli, a także rodziny z Domowego Kościoła. Pod okiem moderatora rejonu gorzowskiego, ks. Pawła Grzesiaka, oazowicze przeżyli Namiot Spotkania, czyli kilkunastominutową medytację Pisma Świętego, spotkania w grupach prowadzone przez animatorów, a także wspólną Eucharystię, która była kulminacyjnym momentem dnia. Na zakończenie wszyscy spotkali się na przygotowanej wcześniej agapie.

– Pomimo iż przygotowania do takiego spotkania zabierają trochę czasu, miło patrzeć na ludzi, którzy zjeżdżają się, by po prostu się spotkać, pobyć ze sobą – wyjaśnia ks. Paweł Grzesiak.