Św. Józefie, bądź dla nas drogowskazem

Krzysztof Król

dodane 13.05.2019 13:30

Wierni z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa 12 i 13 maja trwali na modlitwie przed obrazem św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu. Trwa diecezjalna peregrynacja pod hasłem: "Milczeć, walczyć, kochać".

Św. Józefie, bądź dla nas drogowskazem Peregrynacja obrazu św. Józefa w parafii pw. NSPJ w Lubsku. Krzysztof Król /Foto Gość

Obraz św. Józefa powitał proboszcz ks. Zygmunt Mokrzycki i przedstawiciele rodzin - Agnieszka i Dariusz Skibiccy wraz synem Ignacym. - Opiekunie Świętej Rodziny, wraz z moją rodziną tworzącą domowy kościół, w imieniu wszystkich rodzin, parafian i mieszkańców naszego miasta, mamy zaszczyt powitać twój wizerunek - mówili małżonkowie.

- Bóg powierzył ci wyjątkową misję, na twoich barkach był los Jezusa i Jego Matki, a także żony twojej Maryi. Życie stawiało przed tobą wielkie wyzwania i nie skąpiło ci wewnętrznych rozterek i trudów dnia codziennego. Niejednokrotnie musiałeś tak kierować swoim życiem, aby sprostać obowiązkom nałożonym na ciebie przez Boga. Pragniemy kroczyć drogami naszego życia podobnie jak ty i w milczeniu wsłuchiwać się w wolę Bożą, nawet wtedy, gdy objawia się ona w niecodziennych okolicznościach i działa przez różnych wysłanników. Chcemy Bogu zaufać nawet w trudnych chwilach i wierzyć, że chroni nas bez względu na okoliczności - kontynuowali.

- Bądź dla nas wzorem człowieka prawego i umiejętnie korzystającego z darów otrzymanych od Boga. Wierzymy, że za twoim wstawiennictwem będziemy mogli wyjednać u Niego łaskę czystej, bezinteresownej i zdolnej do poświęceń miłości do ludzi. Wybłagaj dla nas łaskę silnej i niezachwianej wiary i bądź dla nas drogowskazem na drodze ku zbawieniu, abyśmy kiedyś wszyscy mogli się spotkać u naszego Ojca, który jest w niebie - dodali na koniec. 

Misjonarzem peregrynacji w Lubsku był ks. Tomasz Duszczak.