Zbliża się uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ks. Andrzej Sapieha

dodane 03.06.2019 16:30

W niedzielę 9 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W wielu parafiach i ośrodkach duszpasterskich w wigilię tego dnia odbędą się czuwania modlitewne.

Zbliża się uroczystość Zesłania Ducha Świętego Akatyst w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Na jedno z takich czuwań zaprasza Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Rozpocznie się ono o 17.00 adoracją Najświętszego Sakramentu. O 18.00 zostanie odprawiona Msza św., a o 20.30 śpiewany będzie Akatyst do Ducha Świętego.

- Już w najbliższą sobotę wieczorem czekają nas ważne wydarzenia naszej wiary. Z jednej strony, po 50 dniach od Zmartwychwstania, zakończy się okres wielkanocny, a z drugiej strony, poprzez tajemnicę Zesłania Ducha Świętego, będziemy świętowali początek Kościoła. To poprzez tę tajemnicę obecności Ducha Świętego, który (...) spoczął na każdym z Apostołów w wieczerniku, pierwsi uczniowie pokonali w sobie wszelkie obawy i zostali uzdolnieni do wyjścia z ukrycia na cały świat, aby głosić dobrą nowinę o Zmartwychwstałym. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego będziemy na nowo przywoływali tej obecności Boga, która była u początku Kościoła i ciągle jest dla nas źródłem ożywiającym nas w działaniu - wyjaśnia ks. Tadeusz Kuźmicki, ojciec duchowny w paradyskim seminarium.

- W imieniu rektora i wszystkich domowników seminarium duchownego zapraszam w sobotę 8 czerwca do wspólnej modlitwy w naszym paradyskim kościele - dodaje.

Z kolei w zielonogórskim kościele Matki Bożej Częstochowskiej czuwanie przygotowują grupy modlitewne Odnowy w Duchu Świętym, które w tym roku świętują 40-lecie obecności tego ruchu w Zielonej Górze. W programie Msza św. o 18.00, a po niej braterska agapa. O 20.30 rozpocznie się charyzmatyczne spotkanie modlitewne.

Fotorelacja z ubiegłorocznego Akatystu do Ducha Świętego w Paradyżu: TUTAJ.