Muzyczne przygotowania do jubileuszu 350-lecia w Rokitnie

Krzysztof Król

publikacja 08.06.2019 13:50

​Już za tydzień, 16 czerwca, odbędą się centralne obchody 350-lecia obecności cudownego obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W ich trakcie zaplanowano Koncert Pieśni Rokitniańskich "Królowej Orła Białego". Właśnie trwają próby!

Muzyczne przygotowania do jubileuszu 350-lecia w Rokitnie Próby Rokitniańskiej Orkiestry Jubileuszowej. Krzysztof Król /Foto Gość

Koncert, który odbędzie się 16 czerwca wykonają soliści, Chór Kameralny "Adoramus" ze Słubic i Rokitniańska Orkiestra Jubileuszowa pod dyrekcją Aleksandra Grefa z Poznania. 8 czerwca wszyscy spotkali się w Rokitnie na próbie.– Ciekawą inicjatywą jest nowe opracowanie na chór, solistów, orkiestrę symfoniczną pieśni do matki Bożej Rokitniańskiej, który były przechowywane w archiwum parafialnym. Tego zdania podjęli się tego lokalni kompozytorzy. Będą wykonywane i podczas Mszy św. i na koncercie, który odbędzie się po Eucharystii – wyjaśnia ks. Matreusz Szerwiński, który także miał w tym spory udział.

– Dla mnie szczególną radością było napisanie melodii do modlitwy jubileuszowej – dodaje.

Rokitniańską Orkiestrę Jubileuszową tworzą profesjonalni muzycy profesjonalni oraz studenci, którzy pochodzą m.in. z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry i Poznania.

Chór Kameralny „Adoramus” powstał w 1991 roku na bazie polsko-niemieckiego Międzynarodowego Chóru Dziecięcego „Przyjaźń” działającego w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą. Od 1998 roku chór działa pod patronatem Słubickiego Towarzystwa Muzycznego. Jego członkami są mieszkańcy pogranicza po obu stronach Odry, zarówno Polacy jak i Niemcy. Założycielem i dyrygentem chóru jest dr Barbara Weiser-Lada.

Rokitniańska Orkiestra Jubileuszowa
Gość Zielonogórsko-Gorzowski