Rozmowa z księdzem przy grillu

Krzysztof Król

publikacja 13.06.2019 12:00

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Pogadaj z Czarnym. Studencka dyskusja o Bogu i nie tylko". Tym razem spotkanie nie odbyło się w kabaretowym Klubie Studenckim "Gęba".

Rozmowa z księdzem przy grillu Spotkanie "Pogadaj z Czarnym" tym razem odbyło się na świeżym powietrzu. Na zdjęciu występ zielonogórskiego kabareciarza „Szymona dla MAS”. Krzysztof Król /Foto Gość

Ostatnie spotkanie w tym roku akademickim nie odbyło się w Klubie Studenckim „Gęba”, ale na świeżym powietrzu przy grillu, tuż obok akademika Vicewersal. – Ideą spotkań jest rozmowa młodych z osobą duchowną w niezobowiązującej atmosferze na tematy związane z religią, Bogiem, Kościołem. Zapraszamy osoby wierzące, poszukujące i niewierzące. Wszystkich, którzy mają pewne wątpliwości dotyczące wiary i chcą o tym dyskutować, z poszanowaniem zdania innych. Często młoda osoba może mieć dystans do księdza, może on wydawać się jej nieosiągalny. Stąd pomysł na tego typu spotkania. Chodzi o to, aby tę barierę podczas spotkania niwelować i sprawiać, że młodzież chętnie będzie dyskutować w gronie swoich rówieśników i „czarnego” – wyjaśnia Agnieszka Wojnarowicz z KSM.

11 czerwca wszystko jak zawsze rozpoczęło się humorystycznym występem zielonogórskiego kabareciarza „Szymona dla MAS”, a później była dyskusja z zaproszonym gościem, którym tym razem był ks. Mariusz Słaboń z Żar. – Rozmowa rozwinęła się głównie w kierunku tematów związanych z innymi religiami. Mówiliśmy o podobieństwach i różnicach z katolicyzmem. Pojawił się także wątek sytuacji Kościoła w Polsce, małżeństwa, ateizmu, grzechu i życia wiecznego – wyjaśnia Agnieszka Wojnarowicz.

Spotkanie odbyło się już po raz ósmy. Kolejne w nowym roku akademickim.

Organizatorem spotkania jest Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Zielonogórskim.