Inicjatywa ewangelizacyjna Przyjaciele Jezusa w Kostrzynie nad Odrą

Krzysztof Król

publikacja 03.07.2019 12:34

Inicjatywa ewangelizacyjna "Przyjaciele Jezusa" to kontynuacja Przystanku Jezus, który jeszcze w ubiegłym roku był organizowany na polach Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock).

Inicjatywa ewangelizacyjna Przyjaciele Jezusa w Kostrzynie nad Odrą Konferencja prasowa odbyła się w Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze. Krzysztof Król /Foto Gość

Z przedstawicielami lubuskich mediów 3 lipca spotkali się organizatorzy oraz uczestnicy inicjatywy: ks. Piotr Juckiewicz, ks. Tomasz Matyjaszczyk, Krzysztof Irisik, Sebastian Bielski i Michał Plust i Agnieszka Wojnarowicz z biura prasowego inicjatywy ewangelizacyjnej „Przyjaciele Jezusa”.

– Wielu z nas, którzy tworzymy tę inicjatywę to ludzie, którzy byli mocno zaangażowani w Przystanek Jezus. W tym momencie zmieniamy troszeczkę formułę i będziemy się nazywać „Przyjaciele Jezusa” – powiedział ks. Tomasz Matyaszczyk, jeden z organizatorów.

–  Trochę jesteśmy zainspirowani tym, co papież Franciszek mówił po Synodzie Młodych, kiedy pokazywał, że tak naprawdę sposobem na głoszenie Ewangelii dzisiaj ludziom młodym musi być zaproponowanie przyjaźni, musi być wejście w relacje i musi być spotkanie. I ponieważ to w czasie tych spotkań ewangelizacyjnych się działo, chcemy to kontynuować i w tym roku przybieramy taką właśnie nazwę „Przyjaciele Jezusa” – dodał.

Inicjatywa PJ odbędzie się od 31 lipca do 3 sierpnia. Jej uczestnicy będą mieszkali na polu namiotowym w sąsiedztwie festiwalu Pol'and'Rock Festival. – Będzie tam stał krzyż, który będzie nas wyróżniał, a także scena – wyjaśnia ks. Piotr Juckiewicz, koordynator inicjatywy „Przyjaciele Jezusa”.
 
– Żeby do nas dołączyć można się zapisać przez formularz dostępny na stronie: www.pj-przyjacielejezusa.pl. Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie, które formując się posiadają relację z Panem Bogiem i chcą się nią podzielić. Jedną z ważnych rzeczy, które weryfikują uczestnictwo w naszym festiwalu to zgoda duszpasterza, która jest obligatoryjna – dodał.

Oficjalne rozpoczęcie inicjatywy „Przyjaciele Jezusa” planowane jest na środę 31 lipca Mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą. To właśnie ta parafia jest organizatorem inicjatywy ewangelizacyjnej.

Tego samego dnia od rana będzie można już rozbijać namioty na placu przy ul. Milenijnej, niedaleko pola Pol'and"rock Festival, a znakiem rozpoznawczym będzie krzyż.