Odpust i festyn w Nowym Miasteczku

Krzysztof Król

publikacja 22.07.2019 16:20

Jak wierni z Nowego Miasteczka uczcili swoją patronkę św. Marię Magdalenę? 21 lipca był tradycyjny odpust, a potem festyn rodzinny.

Odpust i festyn w Nowym Miasteczku Odpust w Nowym Miasteczku. Archiwum ks. Alek Zielonka

W niedzielę 21 lipca wspólnota parafialna w Nowym Miasteczku przeżywała doroczny odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa rozpoczęła się w samo południe w kościele Opatrzności Bożej. Przewodniczył jej ks. Jan Urban, który podczas homilii przybliżył wszystkim postać św. Marii Magdaleny i wskazał, jak ją naśladować w codziennym życiu.

– Na koniec wszyscy w uroczystej procesji eucharystycznej poszli do kościoła Marii Magdaleny. Tam została odśpiewana litania do Marii Magdaleny i uroczyste „Te Deum ladudamus” – opowiada wikariusz ks. Alek Zielonka.

– Po błogosławieństwie na placu przy kościele rozpoczął się festyn parafialny, na którym nie zabrakło loterii fantowej, tradycyjnego bigosu myśliwskiego oraz wielu innych atrakcji. Całej zabawie towarzyszył śpiew w wykonaniu naszego organisty z Gołaszyna Kuby Cisakowskiego. Na zakończenie ksiądz proboszcz Bogdan Kusiak i ks. Jan Urban podziękowali wszystkim za piękną modlitwę i wspaniałą zabawę – dodaje.