Festyn rodzinny Caritas w Siedlisku

ks. Marcin Siewruk

publikacja 09.09.2019 10:00

Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z okazji uroczystości odpustowych zorganizował 8 września festyn rodzinny.

Festyn rodzinny Caritas w Siedlisku Wolontariuszki z PZC angażują wiele sił i energii w organizację festynu, aby jak najskuteczniej pomagać potrzebującym. ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Parafialny Zespół Caritas przy wsparciu Kola Gospodyń Wiejskich i zaangażowaniu mieszkańców zaprasza corocznie do integracyjnej zabawy od 2006 r. Koncerty, licytacje, loteria i występy klauna były głównymi atrakcjami festynu, z którego zyski zostaną przeznaczone na charytatywną działalność PZC. Warto podkreślić, że środki zgromadzone podczas rodzinnej imprezy są głównym źródłem finansowania działalności Parafialnego Zespołu Caritas w Siedlisku.

– Naszą pomoc kierujemy przede wszystkim do ludzi starszych i samotnych, którym brakuje na leki, węgiel. Opiekujemy się ok. 40 seniorami, ale pomagamy również potrzebującym dzieciom dokładając na dojazdy, czy rehabilitację – powiedziała Krystyna Majczak z PZC.