Konkurs Pieśni Patriotyczno-Religijnej

ks. Marcin Siewruk

publikacja 08.11.2019 16:30

Międzyrzecka Szkoła Podstawowa nr 1 z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała 8 listopada Konkurs Pieśni Patriotyczno-Religijnej.

Konkurs Pieśni Patriotyczno-Religijnej Dzieci oczarowały wysokim poziomem wykonania i zrozumienia trudnych utworów. ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Punktualnie o godz. 11.11 uczniowie SP 1, uczestnicy konkursu, i grono pedagogiczne odśpiewali w kościele pw. św. Wojciecha hymn Polski. Gospodarz konkursu ks. Paweł Tokarczyk, proboszcz, wspólnie z katechetą Januszem Rutkowskim zaprosili uczniów i nauczycieli do świątyni, aby uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Uczniowie chętnie zgłosili się do udziału w konkursie i w porozumieniu z opiekunami dobierali swój repertuar, który okazał się bardzo dojrzały. Jesteśmy mile zaskoczeni bardzo wysokim poziomem wykonania i zaangażowania dzieci - powiedział J. Rutkowski, organizator konkursu.

Jury miało trudne zadanie, żeby wybrać zwycięzców konkursu, chociaż werdykt podjęło jednogłośnie. - Wszystkie dzieci śpiewały bardzo czysto i znakomicie dobrały repertuar. Cieszy nas, że dzieci chcą śpiewać pieśni patriotyczne, i że taki repertuar gra im w sercach, kształtując postawy patriotyczne i relacje międzyludzkie. Śpiewanie pieśni patriotycznych jest trudne, ponieważ trzeba wiedzieć, o czym się śpiewa. Dzisiaj było wyraźnie słychać, że dzieci rozumieją, o czym śpiewają - mówiła Kamila Iwan, przedstawicielka jury.

Wśród zwycięzców konkursu znalazły się - na pierwszym miejscu - Zuzanna Makarewicz i Julia Jędraszak (obie reprezentowały SP 4 w Międzyrzeczu). Drugie miejsce zajęli Kalina Tomysek z SP 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu oraz Tomasz Puka z SP 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu. Trzecie miejsce przypadło Julicie Lisieckiej z SP 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu i Jasminie Schindler ze Szkoły Podstawowej w Templewie.