Kolejne spotkanie "Porozmawiaj z czarnym"

Krzysztof Król

publikacja 05.12.2019 07:50

- Nasza obecność na Mszy św. nie ma wynikać z poczucia obowiązku. Moja obecność w kościele ma wynikać z poczucia potrzeby! - podkreślił ks. Andrzej Draguła, który 4 grudnia był gościem specjalnym spotkania "Porozmawiaj z czarnym".

Kolejne spotkanie "Porozmawiaj z czarnym" Ks. Andrzej Draguła już po raz drugi gościł na spotkaniu "Porozmawiaj z czarnym". Krzysztof Król /Foto Gość

Już po raz jedenasty w kabaretowym Klubie Gęba przy Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się spotkanie z cyklu „Porozmawiaj z czarnym”. W środowy wieczór rozmawiano m.in. o duszy, zmartwychwstaniu, cudach, a nawet o Eucharystii. – Czasami ktoś mi zadaje pytanie: „Proszę księdza, czy dzisiaj jest obowiązek iść do kościoła?”. Ja mówię, że to jest źle postawione pytanie – zauważył ks. Draguła.

– Nasza obecność na Mszy nie ma wynikać z poczucia obowiązku. Moja obecność w kościele ma wynikać z poczucia potrzeby! Bo tam w niedzielę jest szczególna okazja do mojego spotkania z Bogiem, gdzie z innymi wierzącymi idę wspominać śmierć i zmartwychwstanie Pańskie, czyli coś, co Chrystus zrobił dla mojego zbawienia. Po to tam przychodzę – kontynuował.

Kolejne spotkanie "Porozmawiaj z czarnym"   Spotkanie odbywa się w kabaretowym Klubie "Gęba" przy Uniwersytecie Zielonogórskim. Krzysztof Król /Foto Gość

Spotkania organizuje koło studenckie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Uniwersytecie Zielonogórskim.