Kolęda w polskich i niemieckich akademikach

Krzysztof Król

dodane 14.01.2020 10:50

Trwa wizyta duszpasterska. Jak co roku swoich studentów z Collegium Polonicom w Słubicach i Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą odwiedza duszpasterz akademicki.

Kolęda w polskich i niemieckich akademikach Księdzu zawsze towarzyszą członkowie Duszpasterstwa Akademickiego Parakletos, którzy opowiadają o działalności wspólnoty i namawiają do przyłączenia się. Archiwum ks. Rafał Mocny

Spotkania to okazja do rozmowy o Bogu, Kościele i duszpasterstwie. – Studenci sami podejmują rozmowy i chcą wyjaśniać swoje wątpliwości. Odwiedzam studentów w kampusie studenckim w Słubicach, ale również we Frankfurcie nad Odrą. Jest to okazja do bycia z  nimi „na ich terenie” – wyjaśnia ks. Rafał Mocny, odpowiedzialny za Duszpasterstwo Akademickie Parakletos w Słubicach.

A jak reagowali studenci? Najczęściej bardzo pozytywnie. – Błogosławieństwo, które udzielił ksiądz podczas kolędy, dało mi pewność obecności Boga w domu – podkreśla Aleksandra Gienieczko, studentka prawa na Collegium Polonicum i Uniwersytecie Europejskim Viadrina.

– Kolęda byłą dla nas okazją do przyjrzenia się zasadom wiary i dobrą okazją do spotkania się z przyjaciółmi – zauważa z kolei Agnieszka Kotula i Karolina Kowalik.