Duchowa Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Paradyża

Krzysztof Król

publikacja 06.05.2020 12:20

W najbliższą sobotę 9 maja odbędzie się Duchowa Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Matki Bożej Ozdoby Paradyża.

Duchowa Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Paradyża Co roku pielgrzymka gromadziła wielu ministrantów i lektorów z każdego zakątka diecezji. W tym roku przyjazd do Paradyża jest niemożliwy, ale odbędzie się pielgrzymka duchowa. Krzysztof Król /Foto Gość

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży przy Kurii Biskupiej w Zielonej Górze - ks. Łukasz Malec zachęca wszystkich ministrantów i lektorów do włączenia się w to wydarzenie poprzez media społecznościowe.

Na profilu facebookowym Centrum DDM oraz na kanale youtube YouTube - Centrum DDM transmitowane będą następujące wydarzenia:

  • 10.00 Katecheza
  • 11.00 Modlitwa i zawierzenie Służby Liturgicznej Matce Bożej Ozdobie Paradyża
  • 12.00 Rozstrzygnięcie konkursu liturgicznego i losowanie nagród
  • 14.00 Spotkanie z biskupem diecezjalnym Tadeuszem Lityńskim

Jutro, tj. w czwartek, na stronie diecezjalnej i facebooku pojawią się pytania do konkursu liturgicznego dla ministrantów i lektorów ze szkół podstawowych i średnich. Na odpowiedzi przesłane majlem na: centrumddm@gmail.com będziemy czekali do piątku do godz. 18. Spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytania, w sobotę rozlosujemy 3 nagrody główne i 10 nagród pocieszenia.

Pielgrzymka Ministrantów. Zapowiedź
Centrum DDM

Warto dodać, że w mediach społecznościowych i na stronie "Gościa Niedzielnego" w tygodniu modlitw o powołania prezentowane są filmy pt. "Men in Black" ze świadectwami księży naszej diecezji. Zobacz: TUTAJ.

Galeria zdjęć z ubiegłego roku: TUTAJ.