Polecali sprawy pielgrzymki na pielgrzymce

Krzysztof Król

publikacja 07.05.2020 17:00

Czy w tym roku wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę? Trudno powiedzieć! Póki co, jej przewodnicy modlą się w tej intencji.

Polecali sprawy pielgrzymki na pielgrzymce Na zdjęciu (od lewej): Ks. Marin Pracuk i ks. Krzysztof Kolanowski. Krzysztof Król /Foto Gość

Odpowiedzialni za gorzowską gałąź pielgrzymki wybrali się na szlak pątniczy z Pszczewa do Rokitna. - W odpowiedzi na prośbę bp. Tadeusza Lityńskiego, aby modlić się o powołania kapłańskie, postanowiliśmy dołączyć się do modlitwy poprzez pielgrzymowanie do naszego diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie - mówi ks. Krzysztof Kolanowski, który wraz ks. Marcinem Pracukiem jest odpowiedzialny za sierpniową Pieszą Gorzowską Pielgrzymkę.

- Zdecydowaliśmy, aby chwile wolnego czasu poświęcić na wspólne, 12-kilometrowe pielgrzymowanie. Jednocześnie w modlitwie różańcowej polecaliśmy sprawy pieszej pielgrzymki. Na koniec odprawiliśmy Mszę św. w rokitniańskim sanktuarium - dodaje.