Pielgrzymka służby zdrowia

Krzysztof Król

publikacja 19.05.2020 11:50

96. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się od 23 do 24 maja na Jasnej Górze. Nie zabraknie przedstawicieli naszej diecezji na czele z bp. Tadeuszem Lityńskim.

Pielgrzymka służby zdrowia Plakat tegorocznej pielgrzymki. Archiwum ks. Tomasz Duszczak

Tematem przewodnim jest hasło roku liturgicznego: "Wielka tajemnica wiary" oraz słowa Stefana kardynała Wyszyńskiego: "Miłość świadczona innym jest największym dobrodziejstwem dla nas samych, którzy zdobywamy się na okazywanie miłości".

- Tegoroczne pielgrzymowanie w erze koronawirusa do Maryi Królowej Polski przybiera szczególnego znaczenia. Pomimo ograniczonej obecności fizycznej medyków, pragniemy na Jasnej Górze w obecności wyznaczonych delegatów z Polski, a także we wszystkich placówkach szpitalnych, hospicyjnych pod przewodnictwem kapelanów, wyrazić wdzięczność za dar heroicznej służby wszystkich pracowników służby zdrowia oraz prosić o odwagę, moc i siłę do codziennego pochylania się nad człowiekiem w cierpieniu - podkreśla ks. Tomasz Duszczak, diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia.

96. Pielgrzymkę rozpocznie sobotni Apel Jasnogórski, zaś w niedzielę o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego w intencji polskiej służby zdrowia. Zachęcamy do łączności duchowej poprzez transmisje telewizyjne.

Za przygotowanie 96. oraz przyszłorocznej 97. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę odpowiedzialna jest Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska.