Apel głogowskiego proboszcza o wspieranie lokalnych przedsiębiorców

Krzysztof Król

publikacja 21.05.2020 11:50

Proboszcz z paraf pw. św. Mikołaja w Głogowie zaapelował do swoich parafian o wspieranie lokalnych przedsiębiorców, których dotknął kryzys wywołany przez koronawirusa.

Apel głogowskiego proboszcza o wspieranie lokalnych przedsiębiorców Ks. Stanisław Brasse. Archiwum parafii

Apel to oczywiście reakcja na sytuację wywołaną przez pandemię koronawirusa, która dotyka wielu grup społecznych. - Kryzys dotknął wszystkich, ale obecnie niezwykle boleśnie odczuwają go osoby, które pracują w sektorze usług, prowadzą rodzinne, nierzadko jednoosobowe firmy, lokalne niewielkie biznesy, a także podejmują pracę na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia i wielu innych - zauważa proboszcz ks. Stanisław Brasse.

- Właściciel jednego z głogowskich zakładów fotograficznych powiedział mi wczoraj, że ze względu na wstrzymanie lub znaczne ograniczenie liczby ślubów, Komunii i chrztów jego kwietniowe przychody stanowiły ok. 5 proc. jakie w tym miesiącu osiągał w minionych latach. Nie chcemy tych osób zostawić samych. To są nasi parafianie, mieszkańcy naszego miasta - ludzie, którzy mieszkają obok nas. Dostrzegam trudną sytuację ekonomiczną, w jakiej się znaleźli, dlatego w duchu solidarności z nimi i w jedności z władzami miasta bardzo zachęcam do wsparcia naszych lokalnych przedsiębiorców, których dotknął kryzys wywołany przez koronawirusa. Możemy je okazać, robiąc zakupy w osiedlowych sklepach, odwiedzając restauracje, korzystając z usług fryzjerów, rehabilitantów, mechaników samochodowych, którzy pracują na terenie naszego miasta i innych usługodawców - oczywiście z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Wspierajmy się! - dodaje.