Ekumeniczna modlitwa nad Odrą

Krzysztof Król

publikacja 02.06.2020 13:00

Co roku w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą odbywa się ekumeniczna modlitwa. Mimo trwającej pandemii nie inaczej było w tym roku.

Ekumeniczna modlitwa nad Odrą Nabożeństwo w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą. Krzysztof Król /Foto Gość

W Polsce tylko niedziela Zesłania Ducha Świętego ma charakter świąteczny, ale w Niemczech również poniedziałek jest dniem wolnym od pracy. Chodzi o Pfingstmontag, czyli drugi dzień Zesłania Ducha Świętego. Niemiecka nazwa tego święta nawiązuje do nazwy zaczerpniętej z języka greckiego „pentekostĕ hĕmera”. W tym dniu chrześcijanie różnych wyznań celebrują nabożeństwa, w których akcentują działanie Ducha Świętego w ich życiu.

Oczywiście z powodu obostrzeń sanitarnych ilość uczestników musiała być ograniczona, ale każdy mógł ją śledzić w internecie. W trakcie nabożeństwa uczestnicy wysłuchali wcześniej nagranego kazania bp. Pawła Sochy:

Bp Paweł Socha
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

W modlitwie wzięli udział przedstawiciele chrześcijański Kościołów i wspólnot religijnych z Frankfurtu nad Odrą. Słubice reprezentował ks. Rafał Mocny - dyrektor Katolickiego Centrum Studenckiego „Parakletos” w Słubicach.