Modlitwa, poświęcenie i słowo w Dąbroszynie oraz Kostrzynie n. Odrą

Krzysztof Król

publikacja 03.06.2020 08:50

Bp Tadeusz Lityński 2 czerwca spotkał się z wiernym i duszpasterzami parafii pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą. Podziękował im za troskę o parafialne świątynie.

Modlitwa, poświęcenie i słowo w Dąbroszynie oraz Kostrzynie n. Odrą Poświęcenie odrestaurowanego ołtarza w zabytkowej kaplicy w Kostrzynie nad Odrą. Krzysztof Król /Foto Gość

Najpierw bp Tadeusz Lityński odwiedził zabytkowy kościół pw. św. Józefa w Dąbroszynie, który dzięki mieszkańcom i duszpasterzom powraca do dawnego blasku. Po krótkim słowie biskup poświęcił odnowioną nastawę ołtarzową, ambonę i obraz św. Józefa, a także nowy ołtarz i drogę krzyżową. Na zakończenie wszyscy odmówili Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Później bp Tadeusz Lityński pojechał do kościoła parafialnego, gdzie odprawił Mszę św. - Dzień 2 czerwca 2020 roku wpisuje się w historię Kostrzyna nad Odrą. Dokonamy poświęcenia nowego ołtarza adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się modlitwa, bardzo ważna i cenna dla Kościoła. W roku duszpasterskim odkrywamy prawdę, że Duch Święty prowadzi nas do ołtarza Eucharystii - mówił biskup na początku Mszy św.

Chodzi o ołtarz w zabytkowej kaplicy obok kościoła parafialnego, która w całości przeszła gruntowny remont. To właśnie tam będzie odbywać się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, do której gorąco zachęcał bp Tadeusz Lityński. - Adoracja jest oddawaniem najgłębszej czci obecności Bożej i zarazem głębokim aktem dziękczynienia, jakie składamy Ojcu za to, że w swoim Synu nawiedził i odkupił swój lud - mówił w homilii biskup i dodał: - Mamy takie sprawy i takie problemy do rozwiązania, że potrzebujemy bliskości Jezusa.

Tego dnia do kaplicy uroczyście wniesiono relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Proboszczem tutejszej parafii jest ks. Wojciech Skóra.