Jak będzie wyglądać pielgrzymka duszpasterstwa rolników?

Krzysztof Król

publikacja 26.06.2020 22:05

Z powodu pandemii 37. Piesza Pielgrzymka, organizowana przez Duszpasterstwo Rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Jej przewodnik proponuje jednak jednodniowe wędrówki.

Jak będzie wyglądać pielgrzymka duszpasterstwa rolników? Ubiegłoroczna pielgrzymka z Otynia na Jasną Górę. Krzysztof Król /Foto Gość

W sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu 2 lipca o godz. 10 odbędzie się Msza św. rozpoczynająca duchowe pielgrzymowanie. Po Eucharystii będzie 10 km wędrówka do Lipin.

Jednodniowa pielgrzymka odbędzie się 4 lipca ze Wschowy do Wielenia - ok. 25 km (początek o godz. 10.30) i 11 lipca z Klenicy do Otynia - 35 km (początek o godz. 8).

Obie pielgrzymki, jak informuje duszpasterz rolników ks. Paweł Mydłowski, odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego (m.in. obowiązkowe maseczki i odstępy).

Pielgrzymka zakończy się 13 lipca. Pielgrzymi wyruszą o godz. 11 (zbieg al. NMP z pl. Daszyńskiego) do sanktuarium, gdzie o godz. 12 zaplanowano Mszę św. w kaplicy NMP, a o godz. 21 - Apel Jasnogórski.

Aktualności na profilu FB: Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników.

Galeria zdjęć z zeszłego roku: TUTAJ.