Trzy ważne rady

kk

|

Gość Zielonogórsko-Gorzowski 19/2022

publikacja 12.05.2022 00:00

„Przyjdź do źródła, wejdź na szczyt” –  to hasło Diecezjalnej Pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza, która odbyła się 7 maja w Paradyżu.

▲	Błogosławieństwo do posługi lektora. ▲ Błogosławieństwo do posługi lektora.
Krzysztof Król /Foto Gość

Na początku Mszy św. bp Tadeusz Lityński odwołał się do patrona ministrantów św. Dominika Savio. – Kiedyś przyszedł do św. Jana Bosko i zapytał go, co ma zrobić, aby zostać świętym. A on odpowiedział: „Bądź zawsze wesoły, spełniaj dobrze swoje obowiązki i pomagaj kolegom”. Można powiedzieć, że to trzy proste zadania, na które stać każdego – mówił biskup diecezji. – Wskazania te są ciągle aktualne na drodze do świętości – dodał.

W czasie Mszy św. polowej biskup udzielił błogosławieństwa do pełnienia posługi lektora 96 kandydatom. Wielu z nich towarzyszyli rodzice. – Nie mogło mnie tutaj zabraknąć. Jestem dumna z syna, zresztą to chyba widać. W naszej rodzinie wiara zawsze była ważna i chcemy dalej iść drogą Bożą – podkreśla Katarzyna Parmonik ze Skąpego. Jej syn Szymon zapytany, dlaczego został lektorem, odpowiada: – Lubię czytać! Bycie ministrantem zbliża mnie do Pana Boga i drugiego człowieka. Po liturgii odbyła się część konkursowo-sportowa pielgrzymki, czyli m.in. finał piłkarskiej ligi ministranckiej, konkurs liturgiczny, gra terenową przygotowana przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, konkurencje sportowe zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz pokaz motocykli.