Dziękczynienie lubuskich rzemieślników

Krzysztof Król

publikacja 30.07.2022 10:39

- Każde, ludzkie powołanie, codzienne zadania nabierają bowiem zupełnie innego wymiaru, kiedy wynikają z pragnienia podzielenia się miłością - zauważył bp Lityński podczas Mszy dla lubuskich rzemieślników.

Dziękczynienie lubuskich rzemieślników Msza św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Krzysztof Król /Foto Gość

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie 29 lipca spotkali się przedstawiciele Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze, którzy świętują 72 lata istnienia. Modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Kaznodzieja podkreślił, że jubileusz to okazja do spojrzenia oczyma Boga na nas samych, na nasz codzienny trud, podejmowane zadania i obowiązki. – Każde, ludzkie powołanie, codzienne zadania nabierają bowiem zupełnie innego wymiaru, kiedy wynikają z pragnienia podzielenia się miłością – zauważył bp Lityński.

Odwołując się do Ewangelii kaznodzieja podkreślił, że Marta to dobry wzór dla współczesnego zabieganego człowieka, który lubi działać. – Jej relacja z Jezusem to inspiracja, by codziennie stawać w szczerości wobec Niego i mówić mu o wszystkim, prosić w każdej sprawie – mówił biskup.

– Jest zaproszeniem do modlitwy. Wyrażam radość, że modlitwa jest wpisana w ten jubileuszowy czas,  w świadectwo życia Izby Rzemieślniczej i niech odpowiedzią na modlitwę, będzie Boże błogosławieństwo – dodał.

Na koniec prezes Zielonogórskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości Krzysztof Hnat podkreślił, że wiara i pielęgnowanie wypływających z niej wartości zawsze stanowiły dla polskiego rzemiosła podstawę ich odniesienia do codziennego życia.

W modlitwie wziął udział kapelan Krajowej Rady Duszpasterskiej Rzemiosła Polskiego – ks. kan. Krzysztof Rusiecki.

Duszpasterz lubuskiego rzemiosła jest ks. kan. Mariusz Kołodziej.