Zmiany personalne w diecezji A.D. 2023
Pełna lista zmian personalnych w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Na jakie parafie zostali posłani księża proboszczowie, wikarzy i neoprezbiterzy? A kto poszedł na emeryturę?
Administratorem parafii w Łagowie został ks. Przemysła Janicki.
Krzysztof Król /Foto Gość
Lista tegorocznych zmian personalnych w diecezji (źródło: diecezjazg.pl).
Proboszczowie i administratorzy parafii obejmują urząd 1 sierpnia, natomiast wikariusze parafialni – 25 sierpnia. Terminy zmian odbiegające od wyżej podanych wskazano w nawiasach. Zmiany w parafiach prowadzonych przez zgromadzenia zakonne uwzględnione są według stanu na dzień publikacji.
PROBOSZCZOWIE
m i a n o w a n i :
- ks. Artur Adamczak - Słońsk
- ks. Jacek Golombek - Kwielice
- ks. Robert Golonka - Łęknica
- ks. Krzysztof Hołowczak - Przytok
- ks. Wojciech Jurek - Różanki
- ks. Sławomir Marciniak - Łęgowo (1.09.2023 r.)
- ks. Andrzej Pawłowicz - Starosiedle
- ks. Mariusz Stadnicki - Deszczno
- ks. Kamil Szymczak SAC - Międzyrzecz, Pierwszych Męczenników Polski (15.06.2023 r.)
- ks. Dariusz Śmierzchalski-Wachocz - Opalewo
- ks. Marek Waściński - Serby
p r z e n i e s i e n i :
- ks. Paweł Bryk - Brzeźnica i Chotków - Świebodzin, Miłosierdzia Bożego
- ks. Krzysztof Cochła - Bytom Odrzański - Jasień
- ks. Radosław Gabrysz - Świebodzin, NMP Królowej Polski – Kostrzyn nad Odrą, NMP Matki Kościoła
- ks. Dariusz Grzelak - Bobrówko – Małomice i Rudawica
- ks. Zbigniew Kobus - Gorzów Wlkp., Wniebowzięcia NMP – Bytom Odrzański
- ks. Mariusz Kołodziej - Świebodzin, Miłosierdzia Bożego – Gorzów Wlkp., Wniebowzięcia NMP
- ks. Jarosław Leśny - Łagów – Świebodzin, NMP Królowej Polski
- ks. Robert Perłakowski - Starosiedle – Gralewo
z w o l n i e n i :
- ks. Alojzy Budnik - Małomice i Rudawica
- ks. Józef Drozd - Słońsk
- ks. Michał Łobaza SAC - Międzyrzecz, Pierwszych Męczenników Polski (15.06.2023 r.)
- ks. Krzysztof Osowski - Gralewo
- ks. Wojciech Skóra - Kostrzyn nad Odrą, NMP Matki Kościoła
- ks. Roman Wróbel - Jasień
- ks. Wacław Zaborowski - Kije
ADMINISTRATORZY
m i a n o w a n i :
- ks. Wojciech Błaszczyk - Kije
- ks. Przemysław Janicki - Łagów
- ks. Roman Malinowski - Brzeźnica i Chotków
- ks. Marcin Pracuk - Bobrówko
z w o l n i e n i :
- ks. Jacek Golombek - Kwielice
- ks. Robert Golonka - Łęknica
- ks. Krzysztof Hołowczak - Przytok
- ks. Wojciech Jurek - Różanki
- ks. Mariusz Stadnicki - Deszczno
- ks. Mateusz Szerwiński - Łęgowo (01.09.2023 r.)
- ks. Dariusz Śmierzchalski-Wachocz - Opalewo
- ks. Marek Waściński - Serby
WIKARIUSZE
m i a n o w a n i :
- ks. Piotr Deptuch - Gorzów Wlkp., NSPJ
- ks. Adam Roguski - Nowa Sól, św. Michała Archanioła
p r z e n i e s i e n i :
- ks. Karol Aleksandrowicz - Gorzów Wlkp., NSPJ – Wschowa, św. Jadwigi Królowej
- ks. Tomasz Frączkiewicz - Żagań, Wniebowzięcia NMP – Świebodzin, NMP Królowej Polski
- ks. Piotr Gniewaszewski - Bytom Odrzański – Głogów, Miłosierdzia Bożego
- ks. Paweł Grzesiak - Gorzów Wlkp., Pierwszych Męczenników Polski – Sulęcin
- ks. Konrad Jasiewicz - Małomice i Rudawica – Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika
- ks. Marcin Krechowicz - Słubice, Ducha Świętego – Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego
- ks. Marcin Krzyżanowski - Głogów, św. Maksymiliana Marii Kolbego – Świebodzin, św. Michała Archanioła
- ks. Wojciech Lisiewicz - Strzelce Krajeńskie – Zielona Góra, Ducha Świętego
- ks. Waldemar Murach - Sulęcin – Głogów, NMP Królowej Polski
- ks. Krzysztof Ornatowski - Świebodzin, św. Michała Archanioła – Kostrzyn nad Odrą, NMP Matki Kościoła
- ks. Tomasz Pastuła - Świebodzin, św. Michała Archanioła – Głogów, św. Maksymiliana Marii Kolbe
- ks. Piotr Pluta - Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika – Zielona Góra, św. Jadwigi Śląskiej
- ks. Mateusz Pobihuszka - Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego – Zielona Góra, Ducha Świętego
- ks. Aleksander Ryl - Zielona Góra, Ducha Świętego – Krosno Odrzańskie
- ks. Łukasz Sławiński - Międzyrzecz, św. Jana Chrzciciela – Gorzów Wlkp., Pierwszych Męczenników Polski
- ks. Józef Suchan - Gorzów Wlkp., NMP Królowej Polski – Deszczno
- ks. Szymon Tołkacz - Deszczno – Rokitno
- ks. Wiącek Kamil - Witnica - Słubice, Ducha Świętego
- ks. Wysakowski Mariusz - Głogów, Miłosierdzia Bożego – Witnica
- ks. Łukasz Żołubak - Gubin, Matki Bożej Fatimskiej – Świebodzin, Miłosierdzia Bożego
- ks. Adam Żygadło - Wschowa, św. Jadwigi Królowej – Żagań, Wniebowzięcia NMP
z w o l n i e n i :
- ks. Tomasz Baczyński - Kostrzyn nad Odrą, NMP Matki Kościoła
- ks. Przemysław Janicki - Zielona Góra, św. Jadwigi Śląskiej (01.08.2023 r.)
- ks. Roman Malinowski - Nowa Sól, św. Michała Archanioła (01.08.2023 r.)
- ks. Marcin Pracuk - Krosno Odrzańskie (01.08.2023 r.)
- ks. Robert Szymański - Głogów, NMP Królowej Polski
NEOPREZBITERZY
- ks. Rafał Kierczuk - Gorzów Wlkp., NMP Królowej Polski
- ks. Damian Swiniarek - Gubin, Matki Bożej Fatimskiej