Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Papież Polak w oczach dziecka

Papież Polak w oczach dziecka przejdź do galerii

Dziś w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze rozstrzygnięto kolejną edycje konkursu: "Jan Paweł II autorytetem w drodze".

 
Jedna z prac nadesłanych na konkurs Reprodukcja: Krzysztof Król /Foto Gość

Na konkurs nadesłano ponad 300 prac z 14 zielonogórskich szkół podstawowych. W tym roku hasłem przewodnim były słowa: "Wszyscy jesteśmy równi. Prawo do życia w pokoju. Wolność w nauczaniu Jana Pawła II".

Konkurs odbył się już po raz dwunasty. - Przez ten konkurs staramy się przybliżać uczniom różne wartości, które Jan Paweł II nam pokazywał swoim życiem, mówił o nich i kazał czynić. My właśnie przez te lata tak właśnie czynimy - mówiła dyrektor Elżbieta Iwaniec.

Nagrody uczniom wręczył bp Tadeusz Lityński. - Osoba Jana Pawła II jest na każde czas, a może na dzisiejsze szczególnie. Autorytet w życiu dorastającego człowieka jest bardzo ważny. Dzięki niemu ma na czym się wzorować, aby pełniej się rozwijać i odkrywać konkretne wartości. Przybliżanie osoby Jana Pawła II dlatego jest bardzo potrzebne - powiedział bp Tadeusz Lityński w przemówieniu do pedagogów i uczniów.

Katecheta ze Szkoły Podstawowej, ks. Rafał Michałowski, mówi, że dzieci dużo wiedzą o Janie Pawle II.

- Mają informację z od bliskich, z mediów czy katechezy i bardzo chętnie biorą udział w konkursie - przyznaje ks. Rafał.

W kategorii klas I-III najlepsza okazała się Dobrawa Kołtun z SP 14, a kolejne miejsca zajęli: Aleksandra Gąsiorek z SP 8 i Aleksander Pawelec z SP 6.

Natomiast w kategorii klas IV-VI zwyciężyła Inga Ćwiro z ZE 1. Kolejne miejsca na podium zajęli: Aleksandra Misiak z SP 8 i Kinga Baer z SP 11.

« ‹ 1 › »
Konkurs o Janie Pawle II w Zielonej Górze

Foto Gość DODANE 24.10.2017

Konkurs o Janie Pawle II w Zielonej Górze

W Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze, 24 października, rozstrzygnięto kolejną edycje konkursu: "Jan Paweł II autorytetem w drodze".  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Król

|

GOSC.PL

publikacja 24.10.2017 13:49

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP TADEUSZ LITYŃSKI
  • JAN PAWEŁ II
  • ZIELONA GÓRA

Polecane w subskrypcji

  • Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
    • Z bliska
    • Marcin Jakimowicz
    Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
  • O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku
    • Świat
    • Barbara Gruszka-Zych
    O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X