Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Pielgrzymka biegaczy do Bożego Grobu

Pielgrzymka biegaczy do Bożego Grobu przejdź do galerii

Na trasę żagańskiego biegu liczącą 4444 metry wybiegło 15 września 120 biegaczy, m. in. z Żagania, Żar, Jasienia, Kożuchowa i Zielonej Góry.

 
Na mecie I Biegu do Bożego Grobu w Żaganiu ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Wszyscy uczestnicy na mecie zostali udekorowani przez ks. Jarosława Stosia, proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP, Daniela Marchewkę, burmistrza Żagania, i wikariusza ks. Jędrzeja Polaka medalami. Nie tylko okolicznościowe medale czy chlebek św. Rocha, patrona biegaczy, były pamiątką I Biegu do Bożego Grobu. Najważniejszą okazał się zapach Zmartwychwstania - zapach olejku nardowego oraz orędzie pustego grobu Jezusa.

- Sensem biegu jest inspiracja płynąca z Bożego Grobu. Chcemy naśladować Jana i Piotra, biegnących do grobu Jezusa, żeby zrozumieć, przekonać się i spotkać Zmartwychwstałego. Możliwe jest to na wiele sposobów, stąd bieg, ale też rajd rowerowy i festiwale muzyczne. Różne inicjatywy mają ułatwić spotkanie, ponieważ Kościół tworzy przestrzeń spotkania na wielu płaszczyznach, oczywiście koncentrując się na najważniejszej relacji, czyli z Panem Bogiem - wyjaśniał ks. Jarosław Stoś, pomysłodawca biegu.

Wśród biegaczy byli zawodnicy trenujący systematycznie, uczestnicy wielkich imprez biegowych, m.in. nowojorskiego maratonu, osoby biegające rekreacyjnie, dla zdrowia i przyjemności, a także całe rodziny.

- O udziale z Biegu do Bożego Grobu zdecydowało parę elementów, przede wszystkim było blisko z dojazdem z Iłowej czy Zielonej Góry, ale również liczba uczestników i ciekawa trasa. Biegamy systematycznie, uczestniczymy w zawodach, a o dzisiejszym biegu dowiedziałyśmy się z internetu. Często przejeżdżałyśmy obok kaplicy Bożego Grobu, ale nigdy nie odwiedziłyśmy go, więc tym razem udało się poznać wyjątkowe miejsce, które jest tak blisko. Bieg był świetnie zorganizowany, w sam raz na sobotę, żeby się rozerwać bez siedzenia przed telewizorem. Jeśli zdrowie pozwoli, to w przyszłym roku na pewno pobiegniemy - mówiły Dominika Machlowiec z Iłowej i Edyta Drozdek z Zielonej Góry.

Podobną opinię wyraził Zbyszek, dumny ze swojego występu, ale również z doskonałego występu żony, która okazałą się bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej.

– Lubię biegać rekreacyjnie, mieszkam blisko lasu, więc wybiegam z domu i już jestem w lesie. Od ok. sześciu miesięcy dołączyła do mnie małżonka, bardzo jej się spodobało i oboje uczestniczymy w imprezach biegowych w okolicy. W związku z tym, że jesteśmy zaangażowani we wspólnocie parafialnej żarskiej fary, to tym bardziej zapisaliśmy się na żagański Bieg do Bożego Grobu – powiedział Zbigniew Markulak z Marszowa.

W rywalizacji Open kobiet zwyciężyła Urszula Romejko z Żagania z czasem 19 minut i 7 sekund, na drugim miejscu uplasowała się Anna Ast z Żagania, która na mecie zameldowała się z czasem 20 minut i 31 sekund, trzecie miejsce na podium przypadło Dominice Machlowiec z Iłowej, z czasem 20 minut 35 sekund.

W kategorii Open mężczyzn pierwsze miejsce zajął Mariusz Ficygowski z Żar, z czasem 15 minut i 24 sekund, o dwie sekundy wyprzedził Szczepna Koguta z Żagania, a Mateusz Kusiakiewicz z Olszyny wbiegł na metę z czasem 15 minut i 30 sekund.

 

« ‹ 1 › »
I Bieg do Bożego Grobu

Foto Gość DODANE 16.09.2018 AKTUALIZACJA 16.09.2018

I Bieg do Bożego Grobu

​Rywalizację na trasie biegu poprzedziła rozgrzewka w parku. Zawodnicy wystartowali na szerokiej jezdni, przebiegli 4444 metry po ciekawej trasie, a na metę wbiegali pod górkę, gdzie zostali udekorowani okolicznościowymi medalami.  

ks. Marcin Siewruk

|

GOSC.PL

publikacja 16.09.2018 11:24

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BIEG DO BOŻEGO GROBU
  • DIECEZJA ZIELONOGÓRSKO - GORZOWSKA
  • KAPLICA BOŻEGO GROBU
  • ŻAGAŃ

Polecane w subskrypcji

  • Św. Jan Maria Vianney – zaprzeczenie klerykalizmu. Czegokolwiek oczekiwał od parafian, sam to robił
    • Temat Gościa
    • Franciszek Kucharczak
    Św. Jan Maria Vianney – zaprzeczenie klerykalizmu. Czegokolwiek oczekiwał od parafian, sam to robił
  • Rekonstrukcja rządu: premier idzie na wojnę totalną
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Rekonstrukcja rządu: premier idzie na wojnę totalną
  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X