Nowy numer 13/2024 Archiwum

Podnieś swoje kwalifikacje

"Twoje mocne strony, Twoją szansą" – to hasło polsko-niemieckiego projektu hotelarskiego dla bezrobotnej młodzieży, realizowanego przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenie AKU na zlecenie Unii Europejskiej.

Oferta podniesienia kwalifikacji skierowana jest do młodzieży od 18 – 24 lat, bez wykształcenia zawodowego i z trudnościami w znalezieniu pracy, z regionu przygranicznego (Euroregionionu "Sprewa-Nysa-Bóbr"). – Jest to projekt, podczas którego będą się odbywały trzy zgrupowania w nurcie tzw. pedagogiki przeżyć, opartej na kursie outdoorowym, w naturze, z różnymi aktywnościami. Po pierwszym zgrupowaniu połowa uczestników z Niemiec i z Polski przejdzie do kolejnego etapu z kursem językowym i przygotowaniem do pracy w hotelarstwie. Pozostali otrzymają certyfikat z analizą kompetencyjną. Ostatni etap to roczny staż w Polsce i w Niemczech – informuje Krystian Kaczor z diecezjalnej Caritas.

Kurs będzie trwał od października 2013 do grudnia 2014 roku. Uczestnicy projektu będą mieli zapewnione bezpłatne noclegi i wyżywienie w czasie odbywania zajęć programowych oraz podczas pobytu w hotelach. Udział w warsztatach kompetencyjnych, szkoleniach językowych oraz zdobycie praktyki są bezpłatne. Inne korzyści w udziału w projekcie to m.in., poznanie języka niemieckiego, w tym fachowego słownictwa w zakresie hotelarstwa, wielomiesięczne doświadczenie zdobyte za granicą, drobne kieszonkowe w czasie praktyki oraz certyfikat potwierdzający nowo zdobyte kwalifikacje.

Projekt będzie przebiegał w trzech etapach:

Etap 1 (październik – listopad 2013): obóz integracyjny, który pozwoli poznać mocne strony uczestników.

Etap 2 (listopad – grudzień 2013): szkolenie językowe i zawodowe.

Etap 3 (styczeń 2014 – grudzień 2014): praktyki w hotelach w Polsce i Niemczech.

Zgłoszenia poprzez e-mail, wraz z załączonym CV, należy przesłać  na adres: kkaczor@caritas.pl do 16 września. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje: tel. +48691186 232

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Woj. Lubuskie) – Brandenburgia 2007–2013.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy