Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Marka regionu bezpieczna

"Muzyka w Raju" to festiwal muzyki dawnej, organizowany corocznie w zespole poklasztornym i dawnym kościele cysterskim w Gościkowie-Paradyżu. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w Lubuskiem. Organizatorzy dzięki podpisanemu dziś porozumieniu z władzami województwa mogą być spokojni o jego najbliższą przyszłość.

Umowę o współpracy 10 marca podpisali marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak i Cezary Zych, prezes Fundacji Muzyki Dawnej „Canor”. – Nasza współpraca trwa już od wielu lat. „Muzyka w Raju” to fenomenalne zjawisko muzyczne, które stanowi markę regionu – mówiła podczas konferencji prasowej Elżbieta Polak.

Paradyż stał się istotnym miejscem dla muzyków światowej klasy. – To, że tak znakomici muzycy przyjeżdżają do Paradyża, jest nie tylko zasługą organizatorów, ale również tego miejsca, publiczności, która tutaj przyjeżdża. Dzięki temu artyści często rezygnują z normalnych honorariów i możemy negocjować z nimi warunki, które normalnie nie były dla nas osiągalne – wyjaśnia Cezary Zych, dyrektor Festiwalu „Muzyka w Raju”.

Marka regionu bezpieczna   Dyrektor festiwalu i marszałek województwa lubuskiego podpisują umowę o współpracy Krzysztof Król /Foto Gość „Muzyka w Raju” to festiwal muzyki dawnej, który organizowany jest co roku w drugiej połowie sierpnia w zespole poklasztornym i dawnym kościele cysterskim. Dziś to siedziba Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2003 roku. Od kilku lat poprzedza go cykl koncertów pond nazwą „Przedsionek Raju” i odbywa się w małych miejscowościach i wsiach.

Tegoroczna edycja Festiwalu „Muzyka w Raju” odbędzie się od 16 do 23 sierpnia.

Zgodnie z umową festiwal otrzyma w tym roku dofinansowanie 60 tys. zł.

Umowa będzie obowiązywać do 2018 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy