powrót
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 47/2025
    GN 47/2025 Dokument:(9498737,Mój król i moje królestwo)
  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Zaskakujące wyniki wyborów
Zaskakujące wyniki wyborów  
Głosowanie na Ptaka Roku 2016 wygrał podróżniczek ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Zaskakujące wyniki wyborów przejdź do galerii

Obywatele Rzeczypospolitej Ptasiej podczas 14. spotkania 18 kwietnia w Słońsku wysłuchali przemówienia prezydenta republiki, uczestniczyli w prelekcjach i wzięli udział w wyborach.

ks. Marcin Siewruk

|

GOSC.PL

dodane 18.04.2015 23:00
0

Obywatelstwem Rzeczypospolitej Ptasiej szczyci się ponad 2500 osób z całej Polski, a również z Niemiec i Holandii. Każdy z obywateli ma specjalny paszport, w którym zbiera zlotowe pieczęcie. To jedyne na świecie ptasie państwo ma swojego prezydenta (funkcję tę piastuje Henryk Radowski), ambasadorów i obywateli honorowych. Na tegorocznym zjeździe uroczyście została otwarta pierwsza ambasada Rzeczypospolitej Ptasiej w Ujściu Warty, która ma swoją siedzibę w Warszawie, w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Do grona honorowych obywateli ptasiej republiki zostały włączone osoby zasłużone w propagowanie przyrody i świata ptaków, np. londyński artysta plastyk Mark ATM, autor murali przedstawiających ptaki w Anglii i Norwegii. Plastyk jest również autorem pierwszego ptasiego muralu w Polsce, namalowanego w Słońsku na ścianie Starego Młyna. Honorowe szeregi zasilili także Tomasz Ogrodowczyk, tropiciel i następca mistrza Włodzimierza Puchalskiego, propagator polskiej przyrody, autor wspaniałych zdjęć i filmów przyrodniczych, oraz Witold Muchowski, autor bardzo popularnego bloga „Imiona ptaków”.

Wykłady naukowe podczas zlotu poświęcone były przede wszystkim sowom. Ptakiem Roku 2015 jest pójdźka - średnia sowa z rodziny puszczykowatych. Obywatele Rzeczypospolitej Ptasiej w demokratycznych wyborach wybrali również Ptaka Roku 2016, którym został nim podróżniczek, chociaż w przedwyborczych sondażach faworytem był bąk - mistrz kamuflażu.

Podróżniczek jest piękny i pięknie śpiewa. Zamieszkuje chętnie miejsca podmokłe - zadrzewione brzegi zbiorników wodnych, zakrzewione i wilgotne łąki, brzegi lasów. W tych miejscach, pod osłoną roślinności, zakłada gniazda. Żywi się owadami i pająkami. Podobnie, jak konkurent w wyborach - bąk, prowadzi skryty tryb życia. Podróżniczek ma czarny pas na końcu szarego ogona. Samiec ma ciemnoniebieskie podgardle z białą plamką pośrodku.

1 / 1
Rzeczpospolita Ptasia - XIV. zlot

WIARA.PL DODANE 18.04.2015 AKTUALIZACJA 19.04.2015

Rzeczpospolita Ptasia - XIV. zlot

​Obywatele Rzeczypospolitej Ptasiej spotkali się w Słońsku już po raz 14. Do grona honorowych obywateli dołączyły trzy osoby, otwarto też pierwszą ambasadę ptasiego państwa. Zdjęcia: ks. Marcin Siewruk /Foto Gość  
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • PARK NARODOWY UJŚCIE WARTY
  • PTAKI
  • RZECZPOSPOLITA PTASIA

Polecane w subskrypcji

  • Stefan Żeromski – pisarz, który „rozrywał rany polskie, żeby się nie zabliźniły błoną podłości”
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Stefan Żeromski – pisarz, który „rozrywał rany polskie, żeby się nie zabliźniły błoną podłości”
  • Prof. Andrzej Nowak w rozmowie z „Gościem”: Rzeczpospolita nigdy nie upadła, tylko została zniszczona
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Prof. Andrzej Nowak w rozmowie z „Gościem”: Rzeczpospolita nigdy nie upadła, tylko została zniszczona
  • Cecylia w erze Spotify. Jaka przyszłość czeka muzykę sakralną?
    • Kościół
    • Karol Białkowski
    Cecylia w erze Spotify. Jaka przyszłość czeka muzykę sakralną?
  • Prawie 40 proc. Polaków chce przywrócenia obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. Ponad 45 proc. jest temu przeciwnych
    • Polska
    • Jerzy Kopański
    Prawie 40 proc. Polaków chce przywrócenia obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. Ponad 45 proc. jest temu przeciwnych
  • Hamulec dla szpitali. Polski system ochrony zdrowia na skraju bankructwa
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Hamulec dla szpitali. Polski system ochrony zdrowia na skraju bankructwa
  • Uchylona zasłona. Święci i mistycy o tym, jak będzie w niebie
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Uchylona zasłona. Święci i mistycy o tym, jak będzie w niebie
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE