Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Kontemplowali Oblicze Pana

Msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i kontemplacja wizerunku Oblicza Pana Jezusa na chuście z Manoppello oraz namaszczenie olejem egzorcyzmowanym z modlitwą o uzdrowienie odbyły się 22 marca w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Podczas nabożeństwa modlono się za wstawiennictwem św. o. Pio o uwolnienie od fizycznych i duchowych zranień oraz od grzechu. Było także błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Wierni mogli nie tylko kontemplować, ale także dotknąć wizerunku Jezusa utrwalonego na chuście z Manoppello.

– Chusta, która znajduje się w naszym sanktuarium, została pobłogosławiona przy oryginalnej chuście z Manoppello, ukazującej Oblicze Pana Jezusa w momencie zmartwychwstania. Ojciec Pio zachęca nas do wpatrywania się w Jezusa, do kontemplowania Jego miłości, Jego twarzy. On sam, kiedy otrzymywał stygmaty, wpatrywał się w to umęczone Oblicze Chrystusa. My również chcemy wpatrywać się w Jezusa i czerpać od Niego siłę i miłość. Ciągle uczyć się miłości, która jest miłością do końca, ofiarowaną człowiekowi – wyjaśnił ks. Marcin Marciniak.

Wieczór modlitwy i obecność relikwii o. Pio, a także chusty z Manoppello to dla wielu osób głębokie przeżycie.

– Każde spotkanie z o. Pio to niesamowite uduchowienie i oderwanie się od rzeczywistości. Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie bardzo ważne. Chętnie przychodzę co miesiąc na tę modlitwę, bo jest spokojna, cicha i piękna. Kontemplacja wizerunku Pana Jezusa to niezwykłe wydarzenie – powiedziała Teresa Toczek.

– Widziałam oryginalną chustę w Manoppello, to było dla mnie duże przeżycie. Dziś kontemplujemy jej kopię w naszym sanktuarium, to niezwykłe przygotowanie do Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Dziś dziękuję Bogu za wszystko i modlę się w osobistych intencjach – dodała Hanna Sergiew.

Całun z Manoppello jest uważany za oryginał chusty św. Weroniki lub za chustę, którą (zgodnie z opisem ewangelicznym) owinięto głowę Jezusa z Nazaretu po ukrzyżowaniu.

Chusta z Manoppello jest tkaniną (bisior) o wymiarach 17 cm (szerokość) na 24 cm (długość), która od 1638 roku przechowywana i wystawiana jest w kapucyńskim kościele Santuario di Volto Santo w obustronnie oszklonej monstrancji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy