Nowy numer 13/2024 Archiwum

Paradyż coraz bliżej finałów

Trwają seminaryjne rozgrywki piłkarskie. W Łodzi paradyscy klerycy pokonali franciszkanów.

Trwają Ogólnopolskie Mistrzostwa Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Nożnej. W drugiej rundzie klerycy z Paradyża zmierzyli się z franciszkanami z Łodzi. W pierwszym meczu nasi alumni wygrali u siebie 4:3 i to oni byli w lepszej sytuacji przed meczem w Łodzi, który zaplanowano na 24 kwietnia.

Rewanż rozpoczął się od znacznej przewagi gospodarzy z Łodzi. – Jednak zespół alumnów z Paradyża wykorzystał błąd przeciwników i po znacznym zamieszaniu w polu karnym zdobył bramkę uzyskując prowadzenie. Strzelcem był Łukasz Bajcar. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą – relacjonuje kl. Wojciech Żabiński.

Druga połowa była bardziej emocjonująca i na początku to franciszkanie byli bliżsi awansu, ponieważ szybko zdobyli bramkę i wyszli na prowadzenie. – Od tego czasu klerycy z Paradyża przeszli do ofensywy. Łukasz Bajcar po raz drugi w tym meczu doprowadził do remisu. Potem jeszcze było wiele strzałów na bramkę. Goście z Paradyża poczuli się jak u siebie i zdobyli gola na 3:2, a potem ostatecznie przypieczętowali wygraną strzelając na 4:2. Oba gole padły po strzałach Seweryna Szczotko – kontynuuje alumn.

Paradyskie seminarium teraz czeka na kolejnego rywala. Zostało już tylko 8 zespołów z całej Polski, do ścisłego finału mistrzostw w Siedlcach wejdzie 4 zespoły.

Skład paradyskiej drużyny: dk. Łukasz Sławiński, Adam Skubis, Barnaba Dębicki, Wojciech Żabiński, Gerard Brenk, Łukasz Bajcar, Paweł Mikołajczak, Seweryn Szczotko, Adam Krasowski, Konrad Jasiewicz, Grzegorz Zapadła, Mateusz Dziadura, Mateusz Dąbrowski i ojciec duchowny ks. Tadeusz Kuźmicki.