powrót
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
  • GN 39/2025
    GN 39/2025 Dokument:(9433147,Ludzkość na dnie)
  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp.
Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp.  
Cieszymy się, że tworzymy rodzinę, mamy dzieci. Chcemy się tym pochwalić oraz zachęcić inne osoby do promocji zdrowej rodziny, w duchu chrześcijańskim i katolickim - mówili organizatorzy gorzowskiego marszu. ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp. przejdź do galerii

Z inicjatywy rodziców i dziadków ulicami Gorzowa Wlkp. przeszedł 9 czerwca I Marsz dla Życia i Rodziny, w którym wzięło udział ok. 3 tys. osób.

ks. Marcin Siewruk

|

GOSC.PL

dodane 09.06.2019 17:36
0

Kolorowy korowód przeszedł od kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego na pl. św. Jana Pawła II.

- Bierzemy udział w marszu, ponieważ kochamy Jezusa i kochamy życie. Czujemy, że musimy w nim uczestniczyć. To wszystko, co ostatnio dzieje się w Polsce, to ewidentna walka dobra ze złem i wydaje się nam, że trzeba się opowiedzieć po dobrej stronie - powiedziała Małgorzata Korbanek, uczestnicząca w marszu z mężem Piotrem i córką Amelką.

Organizatorzy i uczestnicy marszu wystosowali apel do rządu Rzeczypospolitej Polskiej, w którym napisali: "My, rodziny, rodzice, małżeństwa, dziadkowie, jako przedstawiciele społeczeństwa z Zachodniej Polski, zgromadziliśmy się na I Marszu dla Życia  i Rodziny dnia 9 czerwca 2019 r. w Gorzowie Wlkp., aby publicznie wyrazić troskę o każde ludzkie życie oraz o umocnienie polskich rodzin. Doceniamy dotychczasowe działania Rządu Polski w zakresie pomocy naszym rodzinom, w szczególności dzieciom. W obliczu narastających zagrożeń moralnych chcemy ochrony każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Chcemy ochrony dzieci, rodzin i małżeństw przed krzywdami, które prowadzą do nieszczęść.

Dlatego domagamy się od Polskiego Rządu:

upowszechnienia i promocji prawdy o małżeństwie i rodzinie, jako wspólnocie życia i miłości, które chronią przed złem;

ochrony przed niszczeniem instytucji małżeństwa, rodziny i jej wychowawczej roli pod pretekstem kłamliwego twierdzenia, że są one źródłem przemocy;

zakazu na podstępne wprowadzenie szkodliwej ideologii gender i ideologii lesbijsko-gejowskiej, które wciągają nasze dzieci w szkodliwe czyny seksualne;

surowych i nieuchronnych działań przeciw pedofilii i podania prawdy o obecności tej patologii we wszystkich grupach społecznych i zawodowych. Żądamy ujawnienia związku pedofilii z pornografią i homoseksualizmem;

prawnego zakazu zabijania dzieci nienarodzonych, także tych z podejrzeniem i obciążeniem wadami genetycznymi lub nieuleczalną chorobą;

prawnego zabezpieczenia pierwszeństwa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z ich systemem wartości;

ustawowej ochrony rodziny, dzieci i młodzieży przed pijaństwem, narkomanią i innymi uzależnieniami powodującymi destrukcję jednostki i rodziny;

ustawowego ograniczenia dostępu przed wszechobecną erotyką i pornografią, we wszystkich środkach masowego przekazu;

uznania prawa seniorów, naszych babć i dziadków do obrony swoich rodzin przed zagrożeniami deprawacji oraz społecznej gwarancji należnego im szacunku.

Polska w oparciu o swoją Konstytucję i ponadtysiącletnią chrześcijańską tradycję powinna wypracować Konwencję Praw Rodziny, która pozwoli skutecznie ochronić życie i rodzinę oraz będzie dobrym przykładem dla innych narodów.

Podpisali uczestnicy I Marszu dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp.

1 / 1
Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp.

Foto Gość DODANE 09.06.2019 AKTUALIZACJA 09.06.2019

Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp.

​W zorganizowanym po raz pierwszy w Gorzowie Wlkp. Marszu dla Życia i Rodziny wzięło udział ok. 3 tys. osób, które przemaszerowały w kolorowym korowodzie z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego na pl. św. Jana Pawła II.  
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GORZÓW WLKP.
  • MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

Polecane w subskrypcji

  • Czy partia Szymona Hołowni przetrwa bez swojego założyciela?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Czy partia Szymona Hołowni przetrwa bez swojego założyciela?
  • Świętość Jana XXIII była konsekwencją jego bezwzględnego posłuszeństwa Duchowi Świętemu
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Świętość Jana XXIII była konsekwencją jego bezwzględnego posłuszeństwa Duchowi Świętemu
  • Babiš wraca. Co wynik czeskich wyborów oznacza dla Polski?
    • Świat
    • Andrzej Grajewski
    Babiš wraca. Co wynik czeskich wyborów oznacza dla Polski?
  • Kokainista, pisarz, Hiob… Niezwykły życiorys Sergiusza Piaseckiego
    • Polska
    • Agata Puścikowska
    Kokainista, pisarz, Hiob… Niezwykły życiorys Sergiusza Piaseckiego
  • Jak szybkiej kolei potrzebuje Polska?
    • Polska
    • Wojciech Teister
    Jak szybkiej kolei potrzebuje Polska?
  • Caritas Polska ratuje kobiety i dzieci w Jemenie. Na wojnie, o której świat zapomniał
    • Kościół
    • redakcja /caritas
    Caritas Polska ratuje kobiety i dzieci w Jemenie. Na wojnie, o której świat zapomniał
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE