• facebook
 • rss
 • Otwarto nowe drzwi konkatedry

  Krzysztof Król

  dodane 16.10.2012 23:25

  Wierni wchodzący do zielonogórskiej konkatedry mogą podziwiać drzwi spiżowe. Z okazji rozpoczęcia Roku Wiary i odpustu św. Jadwigi Śląskiej 16 października poświęcił je bp Stefan Regmunt.

  Uroczystość odpustowa stała się okazją do poświęcenia wyjątkowych drzwi. – Rozpoczynając Rok Wiary i patrząc na te spiżowe drzwi, które są symbolicznym znakiem otwarcia naszych serc na dar wiar, widzimy postacie niezwykle ważne dla historii Kościoła na ziemiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – mówił tuż przed poświęceniem ks. prałat  Włodzimierz Lange i kontynuował: – Niech patronowie naszej diecezji z Matką Boża Rokitniańską i Męczennikami z Międzyrzecza, którzy przynieśli posiew wiary na te ziemie pomogą nam wkroczyć w Rok Wiary z nadzieją i gotowością do otwarcia naszych serc na Chrystusa i Jego miłość. Niech patron naszego miasta św. Urban I, papież oraz patronka tej świątyni św. Jadwiga Śląska nieustannie przypominają nam, że wiara oznacza zaangażowanie i świadectwo życia. To oni przez postawę miłosierdzia potrafili pomóc tak wielu ludziom. Niech świadkowie naszych czasów bł. Jan Paweł II oraz  sługa Boży bp Wilhelm Pluta którzy swoim życiem ukazywali nam drogę do Nieba, a swoim nauczaniem potrafili obudzić dar wiary, nadziei i miłości nawet w zagubionych tego świata, niechaj nieustannie kierują nasz wzrok na Boga.

  W Mszy św. pod przewodnictwem bp Stefana Regmunta wziął udział ks. mitrat Julian Hojniak z parafii greckokatolickiej oraz wielu księży z różnych stron diecezji. – Rok wiary ma nas mobilizować do wyznawania wiary w pełni z odnowionym przekonaniem, z ufnością, nadzieją. Ma kierować nasz wzrok na Jezusa Chrystusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala, ale szczególną rolę w tym dynamizowaniu naszej wiary odgrywają święci – mówił w homilii bp Stefan Regmunt i kontynuował później: – Ojciec św. zachęcił wszystkie stany: biskupów, kapłanów, seminarzystów, siostry zakonne i świeckich, aby podjęli trud ożywienia swojej wiary. Aby uczynili tę wiarę świadectwem dla innych ludzi. Aby inni patrząc na nas mogli pomyśleć o Bogu, zbliżyć do Niego i zapragnąć być ludźmi wierzącymi.

  Biskup podkreślił także, że św. Jadwiga Śląska, która patronuje konkatedrze jest człowieka wzorem takiej wiary. – Człowiekiem który przez całe swoje życie kształtował tę postawę wiary. Przede wszystkim ta wiara objawiała się przez gorliwą modlitwę – zauważył biskup i dodał: – Jakże trzeba, abyśmy w Roku Wiary ożywili modlitwę wraz z naszymi najbliższymi. Abyśmy częściej się modlili.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół