• facebook
 • rss
 • Serca dla Polski

  Krzysztof Król

  dodane 09.11.2012 23:41

  Wielką żywą flagę z serc ułożyły w samo południe 9 listopada dzieci z zielonogórskich i gorzowskich przedszkoli oraz szkół.

  - Dzisiaj, każdy może być bohaterem w naszej Ojczyźnie. Jak? Trzeba być prawdziwym patriotą - powiedziała marszałek Elżbieta Polak.

  Żywa flaga z serc to nietypowe wydarzenie. - To święto bardzo radosne dlatego postanowiliśmy zaprosić najmłodsze dzieci, aby utworzyły żywą flagę z serc, które same utworzyły w przedszkolach - wyjaśnia Tatiana Mikułko-Kozłowska z Urzędu Marszałkowskiego.

  W Zielonej Górze żywa flaga powstała przy Urzędzie Marszałkowskim, natomiast w Gorzowie Wlkp. przed Filharmonią Gorzowską. Na sygnał „serca w górę!” białe i czerwone serca powędrowały nad głowy dzieci z Przedszkola nr 25, Przedszkola nr 29, Przedszkola nr 6, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 17, Przedszkola Integracyjnego nr 27 i Szkoły Podstawowej nr 10.

  Gorzowską uroczystość uświetniły też zuchy z 17 Gorzowskiej Wodnej Drużyny Harcerzy i Zuchów „Szkwał” i kombatanci z Gorzowskiego Regionalnego Stowarzyszenia Kombatantów. - To świetny pomysł. W okresie komunizmu wszystkie zrywy wolnościowe 11 listopada były poniżane, a teraz pownośmy na różne sposoby eksponować nasza niepodległość - powiedział Edward Zaremba z Gorzowa Wlkp.

  Dzieci nie trzeba było namawiać do udziału w przedsięwzięciu. - Dzieci dowiedziały się już w przedszkolu dlaczego świętujemy - mówi przedszkolanka Ewa Tryczyk.

  A co dla dzieci oznacza niedzielne święto? - 11 listopada Polska odzyskała niepodległość i musimy o tym wszyscy pamiętać – powiedziała mała Ala.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół