• facebook
 • rss
 • Tragedia pod Nową Solą

  Krzysztof Król

  dodane 21.11.2012 06:51

  Dwie osoby zginęły wczoraj w wypadku drogowym, na drodze krajowej nr 3, na trasie Nowa Sól – Niedoradz. Ruch na drodze był wstrzymany przez siedem godzin.

  Dyżurny informację o wypadku otrzymał od świadka zdarzenia tuż po godzinie 21.00. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi przy bardzo gęstej mgle kierujący ciężarówką wraz z naczepą rozpoczął manewr wyprzedzania innej ciężarówki. Kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i doprowadził do czołowego zderzenia jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki VW Passat. Niestety na skutek tego zderzenia kierowca oraz pasażerka z VW ponieśli śmierć – wyjaśnia sierż. Katarzyna Wąsowicz, oficer prasowy KWP w Nowej Soli. Podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego doszło również do zderzenia bocznego ciężarówek.

  Policjanci podkreślają, że gęsta mgła to jeden z największych wrogów nawet doświadczonych kierowców i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. – Powinniśmy być bardziej skoncentrowani na jeździe. Piesi i rowerzyści zazwyczaj nie mają na sobie elementów odblaskowych, dlatego należy bacznie obserwować drogę i szybko reagować. Ważna jest również prędkość z jaką jedziemy. Powinniśmy jechać powoli i nie wyprzedzać poprzedzających pojazdów – przypomina sierż. Katarzyna Wąsowicz i kontynuuje: – Należy pamiętać, że tylnych świateł przeciwmgielnych możemy używać, gdy widoczność będzie mniejsza niż 50 metrów. Nigdy nie włączajmy świateł drogowych, tzw. „długich”, ponieważ ich światło zostanie rozproszone i spowoduje jeszcze większe utrudnienia w widoczności.
  Zdjęcie obrazujące mgłę tego wieczoru, wykonane tuż po wypadku   Zdjęcie obrazujące mgłę tego wieczoru, wykonane tuż po wypadku sierż. Katarzyna Wąsowicz

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół