• facebook
 • rss
 • Przyjmijmy Jezusa do rodziny

  Krzysztof Król

  dodane 12.12.2012 10:10

  "Ożywmy modlitwę w rodzinach" - to hasło trwającej od ponad roku peregrynacji wizerunku Jezusa Miłosiernego. W listopadzie i grudniu obraz odwiedził dekanat NMP Królowej Polski w Głogowie.

  Peregrynacja, zdaniem proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, to szansa na liczne nawrócenia i ożywienie wiary. – To były dla nas naprawdę wyjątkowe rekolekcje. Wierni poznali nie tylko historię i znaczenie obrazu, ale dowiedzieli się jak czerpać to miłosierdzie – zapewnia proboszcz ks. Witold Pietsch. – Ta inność wyrażała się chociażby poprzez frekwencję. Codziennie było pięć Mszy św. i na każdej kościół był wypełniony ludźmi. Podobnie było w Godzinie Miłosierdzia – dodaje.

  Peregrynację prowadzą ojcowie pallotyni. – Z peregrynacją wiąże się ściśle zaproszenie, jakie kierują parafianie do Jezusa Miłosiernego, aby nawiedzając ich parafię zatrzymał się także w ich domu, aby w swoim obrazie pozostał z nimi. To nie może być tylko Jego przyjście i odejście bez nawiązania z Nim bliższego i stałego kontaktu. Tajemnicą udanej peregrynacji obrazu jest przyjęcie go przez rodziny do swego domu. Jezus nie jest takim gościem, który odwiedza i zaraz znika. On pragnie się zatrzymać w każdej rodzinie. Tego Gościa na to stać – przypomina ks. Roman Forycki SAC.

  "Ożywmy modlitwę w rodzinach" - to hasło peregrynacji   Pergrynacja wizerunku Jezusa Miłosiernego
  "Ożywmy modlitwę w rodzinach" - to hasło peregrynacji
  Krzysztof Król
  Wierni z wielu przygotowywali się na przyjęcie obrazu. – Po każdej eucharystii modliliśmy się modlitwa o dobre przeżycie. Myślę, że to zaowocowało nie tylko we mnie, ale wielu ludziach. Ziarno zasiane przez Jezusa Miłosiernego zostało rzucone i to na pewno zaowocuje w naszej parafii – zauważa Danuta Malec z parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.

  Daty odwiedzin kolejnych parafii w dekanacie Głogów – NMP Królowej Polski:

  31.10-4.11 – parafia pw. św. Klemensa Dworzaka w Głogowie
  4-7.11 – parafia pw. św. Wawrzyńca w Głogowie
  7-11.11 – parafia Brzeg Głogowski
  11-14.11 – parafia Kurów Wielki
  14-18.11 – parafia Gaworzyce
  18-21.11 – parafia Łagoszów Wielki
  21-25.11 – parafia Jakubów
  25-28.11 – parafia Jaczów
  28.11-2.12 – parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Głogowie
  2-5.12 – parafia pw. NMP Królowej Polski w Głogowie

  Kolejne parafie obraz odwiedzi w przyszłym roku kalendarzowym.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół