• facebook
 • rss
 • Turniej o Puchar Proboszcza Katedry

  ks. Witold Lesner

  dodane 17.12.2012 19:24

  ​W Gorzowie Wlkp. 15 grudnia ministranci z czterech parafii rozegrali turniej piłki nożnej. Zwyciężyli chłopacy z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  ​Na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. kilkudziesięciu chłopaków ze służby liturgicznej ołtarza z parafii św. Józefa, Niepokalanego Poczęcia NMP, Wniebowzięcia NMP oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa rywalizowali kopiąc piłkę. Mecze w systemie każdy z każdym trwały dwa razy po 10 minut. Każda drużyna składała się z siedmiu zawodników. - Poziom jest bardzo dobry. Widać, że bardzo się angażują w grę. Zauważam też, że niektórzy z nich grają regularnie w piłkę. Fajne w tych rozgrywkach jest to, że pomimo zaciętej gry, są fair wobec siebie. Są przecież kolegami służącymi w kościele - chwalił młodych piłkarzy sędzia, Mariusz Lemieszewski.

  Najlepszą okazała się ekipa reprezentująca parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potrafili w jednym meczu strzelić nawet 12 bramek!. – Fajny turniej. Dobrze się u nas spisywał przede wszystkim atak, ale i ja, jako bramkarz strzeliłem jedną bramkę z karnego – cieszył się ze zwycięstwa Piotr Malec, kapitan zwycięzców. Bartosz Talarczyk strzelił dwie bramki, a mimo to nie był z Turniej wygrali ministranci reprezentujący gorzowską parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa   Turniej piłkarski ministrantów
  Turniej wygrali ministranci reprezentujący gorzowską parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa
  ks. Witold Lesner/GN
  siebie zadowolony: - Nie wszystko mi dziś wychodziło. Lubie grać i oczywiście wygrywać, dlatego cieszę się ze zwycięstwa naszej drużyny.

  Okazuje się, że w tej parafii służba liturgiczna regularnie spotyka się przy ołtarzu i na sali gimnastycznej. - W każdy czwartek chodzimy na salę, by grać w piłkę. Dla tych młodych chłopaków ważny jest rozwój całościowy. Ten duchowy mają w kościele, a fizyczny na hali sportowej. Fajnie zagrali moi ministranci. Cieszę się ze zwycięstwa - mówił ks. Dariusz Wytrykowski.

  Puchar zwycięzcom, a dyplomy pozostałym drużynom wręczył fundator nagrody. – Oczywiście najważniejsza jest tu zabawa i możliwość koleżeńskiego spotkania, ale sportowa rywalizacja nadaje temu spotkaniu smak. Widać w was dużo zapału podczas meczów, ale chciałbym podziękować wam, za waszą posługę ministrancką i lektorską w parafiach przy ołtarzu. To ważne byście rozwijali w sobie i ducha i ciało – powiedział ks. Zbigniew Kobus, proboszcz katedry.

  Organizatorem turnieju był ks. Tomasz Sałatka, wikariusz w parafii katedralnej, który jest odpowiedzialny za Diecezjalną Diakonię Liturgiczną.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół