• facebook
 • rss
 • Poświęcili szopki

  Katarzyna Buganik/GN

  dodane 23.12.2012 16:36

  Szopki betlejemskie i figurki Dzieciątka Jezus poświęcono 23 grudnia w parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Kisielinie.

  Do Bożego Narodzenia dzieci w Starym Kisielinie przygotowywały się przez cały Adwent. Uczestniczyły w Roratach, brały czynny udział w niedzielnej Mszy św., wykonywały wraz z rodzicami szopki betlejemskie i przygotowywały serca z dobrymi uczynkami. Wszystko po to, by jak najlepiej przywitać Pana Jezusa.

  W czwartą niedzielę Adwentu najmłodsi przynieśli do kościoła szopki i figurki Dzieciątka Jezus, by je poświęcić. – Szopkę robiłam pierwszy raz, razem z tatą, przez kilka dni. Jest ona wykonana z kartonu i papieru – wyjaśnia Agata Sierpińska. W poświęceniu szopek uczestniczyli także rodzice. – Pierwszy raz przynieśliśmy naszą szopkę. Chcemy uczyć dziecko od małego, by wiedziało, że w czasie Adwentu szykujemy się na przyjście Pana Jezusa. Szopka będzie z nami w domu i postawimy ją na stole wigilijnym – mówi Katarzyna Machaj.

  W Starym Kisielinie święcenie szopek betlejemskich przed Bożym Narodzeniem to kilkuletnia tradycja. – Dzieci co roku przez Adwent przygotowują z rodzicami szopki i wiedzą, że w ostatnią niedzielę Adwentu będą one poświęcone. Jest to nauka odpowiedzialności za zadania w rodzinie. Każdy ma swoje: ojciec, mama i dziecko, które widzi, jak rodzice opiekowali się nim, kiedy było małe. Całe rodziny angażują się w robienie szopek, by Pana Jezusa zaprosić do swojego domu – mówi ks. proboszcz Andrzej Brenk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół