• facebook
 • rss
 • Rodzina Radia Maryja w Rokitnie

  Ks. Witold Lesner

  dodane 12.01.2013 16:31

  Spotkanie świąteczne odbyło się pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Przyjechało ok. 150 osób z diecezji.

  W diecezjalnym Maryjnym sanktuarium 12 stycznia świąteczne spotkanie mieli członkowie i sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam z różnych miejsc naszego regionu.

  – Rodzina Radia Maryja gromadzi się w wielu miejscach całej Polski. Oczywiste jest, że Boże Narodzenie to taki okres, że wszyscy, którzy są sobie bliscy, chcą wspólnie spędzać czas. Dlatego też i my, jako rodzina, spotykamy się w Rokitnie, w domu Maryi – mówił w rozmowie z GN o. Benedykt Cisoń, redemptorysta z toruńskiej rozgłośni. – Najpierw na modlitwie, Różańcu i Eucharystii chcemy mówić do Cierpliwie Słuchającej Matki, która jest naszą niezawodną Orędowniczką u Jezusa. Później we wspólnocie ludzkiej będziemy mówić o tym, co wydarzyło się w minionym roku, i o tym, co przed nami w obecnym 2013 roku – dodał ojciec redaktor.

  Msza św. sprawowana była pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego   Rodzina Radia Maryja w Rokitnie
  Msza św. sprawowana była pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego
  ks. Mariusz Kołodziej
  Modlitwa różańcowa, Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, łamanie się opłatkiem, wspólny posiłek oraz spotkanie formacyjno-organizacyjne z o. Benedyktem Cisoniem złożyły się na całość pielgrzymki do Rokitna.

  – Przybywacie tu, do Matki Cierpliwie Słuchającej, jako pielgrzymi. Ta forma pobożności jest oderwaniem się od codzienności i poświęceniem tego czasu na odnowę relacji z Bogiem. A taką duchową drogę lepiej odbywa się we wspólnocie wiary i w obecności Maryi – mówił do przybyłych ks. Józef Tomiak, kustosz sanktuarium.

  W przygotowanie liturgii włączyli się przedstawiciele różnych kół parafialnych RRM. Do Rokitna przyjechali również duszpasterze, księża z Gorzowa Wlkp., Świebodzina i Zielonej Góry, którzy modlili się wraz z bp. Tadeuszem Lityńskim. – Toczy się w świecie mediów batalia o prawdę. Prawdę o życie wiarą, prawdę o człowieku i o naszej ojczyźnie. Często w argumentacji podaje się myśli różnych filozofów. My jednak, jako ludzie wierzący, w Bogu odnajdujemy jedyną i wieczną Prawdę – mówił podczas liturgii biskup i dodał: – Ta prawda, którą wypowiada do nas Bóg na kartach Pisma Świętego, ukazuje drogę do tego, co najważniejsze, do zbawienia.

  Chór "Gaudete" z gorzowskiej parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Rokitnie obchodził 5-lecie swojego istnienia   Rodzina Radia Maryja w Rokitnie
  Chór "Gaudete" z gorzowskiej parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Rokitnie obchodził 5-lecie swojego istnienia
  ks. Witold Lesner/GN
  – Wierzymy, że Bóg nas prowadzi, i że dzieło Radia Maryja i Telewizji Trwam pomaga nam iść właściwą drogą, ponieważ wypowiada się w nich prawdę wypływająca od Boga – mówił w kazaniu bp Lityński. – Jesteśmy wspólnotą, która jest nastawiona na słuchanie. Na co dzień wsłuchując się w to, co głosi Radio Maryja i TV Trwam, widzimy tam, że podejmowane są sprawy dobra nas wszystkich – zauważył kaznodzieja. Na zakończenie biskup złożył wszystkim życzenia noworoczne. – Życzę rozgłośni, jak i całej Rodzinie Radia Maryja, odważnego podążania drogami prawdy, miłości i sprawiedliwości społecznej. Nie zniechęcajcie się nawet wtedy, gdy widzicie pogardę czy wręcz profanację słowa Bożego. Idźcie dalej, zasłuchani w to Słowo, którym jest Jezus Chrystus. Opierajcie się na tradycji i wartościach chrześcijańskich.

  W spotkaniu wzięło udział ok. 150 osób. O stronę muzyczną spotkania zadbał chór „Gaudete” z parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp., który w ten sposób postanowił świętować pięciolecie swego istnienia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół