• facebook
 • rss
 • Przez ferie do parafii

  Krzysztof Król

  dodane 18.01.2013 18:40

  Zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, gry i zabawy, a do tego wiele zabawy na śniegu – tak w skrócie wyglądały półkolonie dla dzieci i młodzieży przy powstałej przed kilkoma miesiącami parafii p.w. Świętej Rodziny w Lubieszowie k. Nowej Soli.

  Ferie dla dzieci i młodzieży zorganizowała parafia i miejscowy Caritas. – Ferie to pomysł naszego proboszcza, który nas cały czas motywuje do działania. Ferie na parafii z Panem Bogiem to świetny pomysł – uważa Maja Sosnowska, która w parafii prowadzi scholę i Oazę Dzieci Bożych. – Chcieliśmy po prostu zapewnić dzieciom możliwość ciekawego spędzenia czasu. Bardzo mało dzieci wyjeżdża gdzieś na ferie, a tu na miejscu we wsi nie ma żadnej propozycji dla dzieci. Chcielibyśmy takie półkolonie przy parafii robić co roku, zarówno zimą i latem – dodaje proboszcz ks. Sławomir Przychodny.

  Wartością dodaną jest fakt, że ferie integrują dzieci i zbliżają do parafii. – Każdego dnia jest coraz więcej dzieci. To są dzieci, które znają się ze szkoły, ale wiadomo jak to w szkole, każdy gdzieś tam w swojej klasie. A tutaj są dzieci w różnym przedziale wiekowym. Starsi pomagają młodszym i bawią się oraz opiekują się nimi. Mam nadzieję, że jeszcze więcej z nich zaangażuje się w scholę i Oazę Dzieci Bożych – wyjaśnia Maja Sosnowska.

  Zajęcia trwały od poniedziałku do piątku, ale to nie koniec atrakcji dla dzieci, bo w najbliższy czwartek odbędzie się bal przebierańców. Sami zainteresowani nie kryli zadowolenia z ferii przy parafii. – Dzisiaj bardzo podobało mi się robienie ozdób i kotylionów na bal karnawałowy – wyjaśnia dwunastoletnia Hania. – Zajęcia są super. Wczoraj były wyścigi na sankach i pieczenie kiełbasek na ognisku. Gdyby nie ferie, nudziłbym się w domu – dodaje dziewięcioletni Oskar.

  Nowa parafia powstała 1 sierpnia 2012 roku i została wydzielona z czterech innych: parafii w Kożuchowie i Ługach, a także dwóch nowosolskich parafii: św. Józefa Rzemieślnika i św. Antoniego.

  W granicach nowej parafii pw. Świętej Rodziny znaleźli się mieszkańcy: Lubieszowa, Rudna, Studzieńca, Starego Stawu, Lelechowa i Wrociszowa. Kotyliony na bal karnawałowy   Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie
  Kotyliony na bal karnawałowy
  Krzysztof Król / GN
  W trakcie wykonywania ozdób   Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie
  W trakcie wykonywania ozdób
  Krzysztof Król / GN
  Pomysłowość dzieci nie zna granic   Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie
  Pomysłowość dzieci nie zna granic
  Krzysztof Król / GN
  Podczas ferii było dużo śpiewu   Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie
  Podczas ferii było dużo śpiewu
  Krzysztof Król / GN

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół