• facebook
 • rss
 • Festiwal łączący pokolenia

  Anna Kasprzyk

  dodane 20.01.2013 21:17

  W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dychowie 20 stycznia odbył się III Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

  Do konkursu zgłosiło się 15 młodych artystów, którzy zostali podzieleni na 3 grupy: przedszkole i klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz Gimnazjum. Każdy z uczestników przygotował 2 utwory – kolędę, pastorałkę lub popularny utwór związany z tematyką bożonarodzeniową. Wykonawców oceniało Jury w składzie: Aleksandra Pilarska, Marta Kołoszyc i Małgorzata Tumińska.

  W grupie najmłodszej I miejsce przyznano Sabinie Mucha, II – Natalii Bochonos, a III – Kamili Kowalskiej. W grupie klas IV-VI SP zwyciężyła Wiktoria Piotrowska, II miejsce zajął Norbert Kowalski, a III – Natalia Tabisz. W grupie najstarszej najlepiej zaśpiewała Małgorzata Sławińska, II miejsce zajęła Dorota Kula, a III – akompaniująca sobie na gitarze – Malwina Śliwińska.

  Pomimo zimna, wszyscy przybyli gorąco oklaskiwali wykonawców i atmosfera koncertu była bardzo miła.  Organizatorzy postarali się o gorącą herbatę i kawę, którą najbardziej zmarznięci mogli się ogrzać w przykościelnej salce. W tym roku, Festiwal ponownie przyciągnął wielu wykonawców. Występować chcą również większe grupy oraz miłośnicy śpiewana kolęd spoza parafii Dychów. Zatem organizacja kolejnego IV Festiwalu, będzie więc dla nas nie lada wyzwaniem w przyszłym roku. Ale… najważniejsze jest to, że ten Festiwal łączy pokolenia, spotyka się z tak dużym zainteresowaniem ze strony wiernych i przybliża w obecnym Roku Wiary do Kościoła – Naszego Domu; to nas buduje i dodaje siły do realizacji nowych inicjatyw.

  Za pomoc w organizacji Festiwalu pragnę serdecznie podziękować księdzu proboszczowi Markowi Kowalowi, koleżankom z POAK w Dychowie: Bognie Litwin, Bronisławie Ozga, Małgorzacie Ozga, Elżbiecie Zielińskiej, a także paniom Elżbiecie Jakubczak i Iwonie Mielnik.

  W koncercie wzięli udział: prezes DIAK p. Urszula Furtak oraz wójt gminy Bobrowice p. Marek Babul.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół