• facebook
 • rss
 • Śpiewali dla Pana

  Katarzyna Buganik/GN

  dodane 25.01.2013 21:40

  Dziś w Rokitnie zakończyło się KAMUZO. Zobacz, jak przebiegały i czego dotyczyły rekolekcje połączone z warsztatami muzycznymi

  Od 14 - 25 stycznia w Rokitnie trwało KAMUZO (Kurs Animatorów Muzycznych Oazy) – Były to rekolekcje Ruchu Światło - Życie, które przede wszystkim przygotowywały do zaangażowania we wspólnocie Kościoła w ramach diakonii muzycznej. Ich celem było pogłębienie życia wewnętrznego poprzez formację liturgiczną, modlitewną oraz kształcenie muzycznych umiejętności i pogłębianie wrażliwości muzycznej – wyjaśnia moderator KAMUZO ks. Łukasz Parniewski.

  Podczas dni skupienia, odbywało się wiele zajęć z zakresu muzyki kościelnej. Była m.in. nauka śpiewu, gra na rozmaitych instrumentach, konferencje poświęcone posłudze muzycznej w diecezji i parafiach oraz zajęcia z podstaw obsługi sprzętu nagłaśniającego. – Chcemy otworzyć ludzi na uruchomienie wyobraźni muzycznej. Uczymy poprawnego odczytywania nut i muzyki kościelnej w jak najlepszym wydaniu – mówi animatorka Joanna Kowalik.

  Podczas Kursu nie zabrakło również modlitwy. Oprócz codziennej Eucharystii młodzież uczestniczyła w spotkaniach kręgów biblijnych, modlitwie Liturgią Godzin oraz w wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu i Apelu Maryjnym. – Przyjechałem na KAMUZO, żeby te ferie nie były zwykłe i nudne. Tutaj jest modlitwa, wspólna gra i śpiewy. Gram na swoim djembe (rodzaj bębna) razem z innymi i taka forma spędzania ferii bardzo mi odpowiada. Potrzeba tylko trochę cierpliwości i wewnętrznego zapału – mówi Marcin Michalski z Jasienia.

  W KAMUZO włączyli się również członkowie oazy dorosłych i Domowego Kościoła, którzy do Rokitna przyjechali w pierwszy weekend ferii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół