• facebook
 • rss
 • Nowa remiza straży pożarnej

  Ks. Witold Lesner

  dodane 15.02.2013 22:32

  Od 15 lutego Zielona Góra ma nowoczesną strażnicę. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 znajduje się przy ul. Sulechowskiej.

  Po sześciu latach budowy i zainwestowaniu niemal 11 mln zł Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Uroczysta akademia była okazją do podziękowań i wręczenia okolicznościowych pamiątek osobom zaangażowanym w budowę remizy. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz Państwowej Straży Pożarnej, województwa i samorządu.

  To wydarzenie jest doskonałą okazją, by złożyć raz jeszcze serdeczne podziękowania za pracę i wysiłek lubuskich strażaków, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie. Nie ma nic ważniejszego od życia i zdrowia mieszkańców naszego regionu – powiedziała marszałek województwa Elżbieta Polak.

  Poświęcenia dokonał bp Stefan Regmunt   Straż pożarna
  Poświęcenia dokonał bp Stefan Regmunt
  ks. Witold Lesner/GN
  Poświęcenia dokonał bp Stefan Regmunt. – Panie Boże wszechmogący, Ty stworzyłeś świat i wszystkie żywioły: ogień dający ciepło i światło oraz możliwość przygotowania pokarmu. Czasem jednak niszczy, przynosząc śmierć ludziom i zwierzętom. Prosimy Cię, pobłogosław tę strażnicę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz znajdujące się w niej urządzenia, które służą do ratowania ludzkiego życia i mienia. Za wstawiennictwem św. Floriana prosimy Cię, opiekuj się strażakami i strzeż w czasie służby ich duszy i ciała, a nas wszystkich wybaw od głodu, ognia i wojny – modlił się biskup.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół