• facebook
 • rss
 • Bóg ma dla ciebie wspaniały plan

  Mariusz Narewicz, ks. Witold Lesner

  dodane 18.03.2013 13:31

  Rekolekcje niepełnosprawnych uczniów z głogowskiego ZSPW pokazują, że każdy potrzebuje duchowego zaangażowania. W Głogowie to udowodnili.

  Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie w dniach od 6 do 8 marca przeżywali szkolne rekolekcje wielkopostne, których przewodnią myślą było zdanie "Bóg ciebie kocha i ka wobec ciebie wspaniały plan – budujemy nasze życie na trwałym fundamencie". Nauki oprowadzili ks. Krzysztof Hojzer z Gorzowa Wlkp. oraz ks. Marcin Marciniak, wikariusz z parafii św. Mikołaja w Głogowie.

  - Dzieci z klas młodszych oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna uczestniczyła w spotkaniach rekolekcyjnych na terenie szkoły, gdzie miała możliwość posłuchać rekolekcyjnych katechez, a także poprzez śpiew i działania aktywizujące, Ks. Marcin Marciniak, wikariusz parafii św. Mikołaja w Głogowie potrfił zaktywizować młodzież   Rekolekcje w ZPSW
  Ks. Marcin Marciniak, wikariusz parafii św. Mikołaja w Głogowie potrfił zaktywizować młodzież
  Mariusz Narewicz
  włączyć się w rekolekcje – wyjaśnia nauczyciel Mariusz Narewicz. - Dzięki zaangażowaniu w nasze rekolekcje zaprzyjaźnionych katechetów z innych głogowskich szkół: Marzeny i Krzysztofa Kwiecińskich, Pauliny Skibiszewskiej oraz młodzieży z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, mogliśmy wspólnie i radośnie przeżywać ten czas - dodaje pedagog.

  Podsumowaniem spotkań była Msza Św. odprawiona w kościele rektoralnym św. Brata Alberta przy ul. Staromiejskiej. Wcześniej była również okazja do spowiedzi oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W liturgii licznie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. - Na zakończenie rekolekcji wręczone zostały nagrody za udział w konkursie plastycznym, Część spotkań i modlitw odbywało się w kościele św. Brata Alberta   Rekolekcje w ZPSW
  Część spotkań i modlitw odbywało się w kościele św. Brata Alberta
  Mariusz Narewicz
  którego tematyka dotyczyła przypowieści biblijnych i stacji Drogi Krzyżowej widzianej oczyma dzieci - mówi Mariusz Narewicz.

  Dodatkowo 8 marca uczniowie i nauczyciele filii ZPSW przy ul. Perseusza uczestniczyli w spotkaniu rekolekcyjnym. Odbyło się ono w kościele parafialnym p.w. św. Wawrzyńca, w którym modlitwie przewodniczył proboszcz ks. Paweł Tokarczyk. Tu również była okazja do spowiedzi.  Na koniec wszyscy spotkali się w głównej siedziby szkoły z prowadzącymi rekolekcje księżmi oraz grupą katechetyczno – muzyczno – młodzieżową.

   

   

  Było dużo radości, śpiewów i ruchu...   Rekolekcje w ZPSW
  Było dużo radości, śpiewów i ruchu...
  Mariusz Narewicz
  Modlić można się w wielu miejscach, również w kościele św. Wawrzyńca   Rekolekcje w ZPSW
  Modlić można się w wielu miejscach, również w kościele św. Wawrzyńca
  Mariusz Narewicz

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół