• facebook
 • rss
 • Nuty dla Matki Bożej

  Krzysztof Król

  dodane 19.03.2013 21:01

  W środę 20 marca o 19.30, w ramach zielonogórskiego Festiwalu Życia, odbędzie się koncert „Ale Maria”. Na wieczór literacko-muzyczny zaprasza Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

  – Będzie to koncert nawiązujący do zbliżającej się uroczystości Zwiastowania Pańskiego i przeznaczony jest dla wszystkich, którzy lubią dobrą poezję i muzykę – wyjaśnia Łukasz Brodzik, prezes KSM.

  W ponadgodzinnym programie znajdą się trzy przepiękne wykonania „Ale Maria” znanych kompozytorów: Schuberta, Bacha i Cacciniego, oraz wiele innych utworów na flet, trąbkę, skrzypce, saksofon i organy. – Całość zostanie okraszona poezją o. Jacka Tonkowicza OFM, przepięknie opisującą Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie oraz tematy związane z afirmacją życia – tłumaczy Łukasz Brodzik.

  KSM co roku włącza się w obchody Dnia Świętości Życia i Narodowego Dnia Życia oraz w organizację Festiwalu Życia. – Ochrona i afirmacja życia jest jednym z zadań, jakie stawia sobie nasze Stowarzyszenie w codziennej działalności. Organizujemy również inicjatywy związane z ochroną życia w całej Polsce, m. in. coroczny
  Ogólnopolski Rowerowy Rajd dla Życia, czy np. w tym roku akcję internetową 40 faktów za życiem – tłumaczy prezes.

  Wstęp na koncert jest wolny jest wolny, a kościół pw. Najświętszego Zbawiciela jest ogrzewany.

  Organizatorami koncertu są: Zakład Dydaktyki Instrumentalnej, Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym UZ, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Diecezjalne Studium Organistowskie Zielona Góra.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół