• facebook
 • rss
 • Wcale nie totolotek

  dodane 04.04.2013 00:15

  Małżeństwo to jest bieg długodystansowy. Żeby móc czerpać radość i satysfakcję ze związku sakramentalnego, trzeba w niego zainwestować – zauważa Agnieszka Tokarz.

  Na początku kwietnia Lubuski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin rozpoczynają w Gorzowie Wlkp. kurs dla kandydatów na nauczycieli naturalnego planowania rodziny. – Dwustopniowy kurs metody wielowskaźnikowej podwójnego sprawdzenia jest przeznaczony dla osób, które interesują się problematyką rozpoznawania płodności i chciałby pogłębić wiedzę oraz rozwinąć umiejętności praktyczne w tym zakresie. W kursie mogą wziąć udział doradcy życia rodzinnego, małżonkowie i osoby zainteresowane tematem – wyjaśnia Agnieszka Tokarz, sekretarz Stowarzyszenia. Metoda podwójnego sprawdzenia jest metodą objawowo-termiczną. Stosowanie jej umożliwia rozpoznanie płodności na podstawie głównych objawów w cyklu miesiączkowym kobiety. – Dziś wiele osób wyśmiewa metody rozpoznawania płodności, mówiąc np. „kalendarzyk to metoda na chybił trafił” – zauważa Agnieszka Tokarz. – Metoda kalendarzowa została wymyślona w latach 30. ubiegłego wieku. Na tamten czas była skuteczna, wręcz rewolucyjna, ale wtedy kobiety prowadziły uregulowany tryb życia. Z czasem powstała skuteczniejsza metoda, opierająca się na obserwacji płodności, a nie obliczeniach.

  – dodaje. Ukończenie kursu skutkuje nadaniem tytułu dyplomowanego nauczyciela NPR metody wielo- wskaźnikowej podwójnego sprawdzenia oraz prawem do samodzielnego nauczania tej metody. Do zajęć kursu można przystąpić najpóźniej 13 kwietnia. Szczegółowe informacje i zgłoszenia: www.npr-lubuskie.pl, tel. 603635118

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół