• facebook
 • rss
 • V Międzyszkolny Turniej Papieski rozstrzygnięty

  ks. Witold Lesner

  dodane 04.04.2013 21:48

  W Szkole Podstawowej nr 11 już po raz piąty 3 kwietnia uczniowie szkół podstawowych mogli wykazać się wiedzą religijną. Tym razem tematyka dotyczyła św. Faustyny Kowalskiej, którą na ołtarze wyniósł Jan Paweł II.

  "Podaj datę i miejsce urodzenia s. Faustyny Kowalskiej?", "Na podstawie tekstu napisz jakie zadanie dał Jezus s. Faustynie" czy "Która godzina jest Godziną Miłosierdzia?" - to tylko przykładowe pytania, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu. Losowali również rekwizyty, które były podpowiedziami wydarzeń z życia św. faustyny Kowalskiej. Ciekawostką było to, że ostatnie pytanie drużyny zadawały sobie wzajemnie. Na konkurs każda ze startujących ekip musiała przygotować prezentację multimedialną o historii powstania obrazu Jezusa Miłosiernego.

  - W tym roku świadomie odeszliśmy z tematyką typowo papieską. Chciałam poszerzyć zakres wiedzy i dlatego pojawił się temat Miłosierdzia Bożego, tak bliski Janowi Pawłowi II - wyjaśnia Małgorzata Blachowska, pomysłodawczyni i prowadząca turniej. - Pytania nie były łatwe i podziwiam, że dzieci tak dobrze odpowiadały.

  Wszyscy uczestnicy dostali upominki oraz słodkie papieskie kremówki   Turniej papieski
  Wszyscy uczestnicy dostali upominki oraz słodkie papieskie kremówki
  ks. Witold Lesner/GN
  Uczniowie bawili się dobrze. - Fajnie jest. Trochę musiałyśmy się przygotować i poczytać, ale warto było, bo wygrałyśmy - mówiła tuż po ogłoszeniu wyników Karolina Krzyż ze zwycięskiej drużyny z zielonogórskiej SP 8. - To dla mnie ważny konkurs. Papież Jan Paweł II został błogosławionym w dzień mojej I Komunii Świętej 1 maja 2011 r. Przez to zawsze będzie mi bliski - dodaje Hania Herba, koleżanka z ekipy.

  Pierwsze miejsce zajęła drużyna z SP 8 w składzie: Julia Krajewska, Karolina Krzyż i Hanna Herba. Drugie uczniowie z SP 10, a trzecie ze szkoły-gospodarza turnieju SP 11.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół