• facebook
 • rss
 • Czas na rodzinę

  Krzysztof Król

  dodane 23.06.2013 23:54

  Tegoroczna Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Rokitna zbiegł się z Dniem Ojca. Do Matki Cierpliwie Słuchającej 23 czerwca przybyli przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń rodzinnych.

  W tym roku pielgrzymka zbiegł się Dniem Ojca. – Ta pielgrzymka pokazuje nie tylko, że da się żyć wartościami chrześcijańskimi na co dzień, ale także, że wybór takiego życia daje wiele radości – zauważa ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

  Pielgrzymka rozpoczęła się od konferencji o ojcostwie, którą wygłosili liderzy krajowi Stowarzyszenia „Spotkań Małżeńskich” Dorota i Waldemar Bednarscy. Ta wspólnota w naszej diecezji istnieje już 20 lat.  W naszej diecezji Spotkania Małżeńskie zapoczątkowali Mariola i Piotr Narowscy, którzy "przywieźli" tę inicjatywę z Wrocławia.

  Uroczystej Mszy św. przewodniczył wikariusz biskupi – ks. prał. Zbigniew Kobus. – Podczas dzisiejszej pielgrzymki rodzin tu na wzgórze rokitniańskie warto by małżonkowie zapytali samych siebie, czy bliżej im do związku Adama i Ewy, czy do małżeńskiej miłości Maryi i Józefa? Wiele małżeństw zmaga się między tymi dwoma światami.  Oby przyjrzeli się dobrze domowi w Nazarecie. Był on tak piękny bo żył w nim kobieta, której źródłem piękności był Bóg, żył w nim mężczyzna, który był dzielny i duchowo mocny. I żył w nim zachwycony swoimi rodzicami Jezus. Był posłusznym dzieckiem choć we wszystkim przerastał Maryję i Józefa – zauważył w homilii ks. Kobus i kontynuował: – Trzeba rodzinie wracać do Boga, nie do ckliwej pobożności, ale do żywego Boga źródła męstwa i piękna. Bo jeśli w rodzinie Bóg jest na pierwszym miejscu, to zapewniam Was wszystko będzie na swoim miejscu.

  Na koniec Mszy św. odbyło się rozesłanie do posług rekolekcyjnych par animatorskich z Domowego Kościoła. Pierwszy raz jako animatorzy pojadą Anna i Mariusz Mazurek z Górzykowa, którzy w Domowy Kościele są od 17 lat. – Ta wspólnota dała nam większą łączność z Panem Bogiem, a poprzez to także ze sobą – zapewniają oboje. – Niesamowitym bogactwem są inne rodziny. One pokazują nam, że da się na co dzień żyć wartościami chrześcijańskimi. Warunek jest jeden trzeba żyć z Bogiem na dobre i złe. Gdy ma się takie świadectwo to samemu już nie jest ciężko – dodają.

  Po Mszy św. odbył się Piknik Rodzinny przygotowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, a potem nabożeństwo końcowe z modlitwą wstawienniczą w intencji ojców.

  Organizatorem pielgrzymki jest Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół