Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Dni Województwa Lubuskiego

Podczas święta województwa był również czas na modlitwę za Lubuszan. 30 czerwca w gorzowskiej katedrze przewodniczył jej bp Stefan Regmunt.

- Z okazji święta regionu życzę Państwu jedności - mówił bp Stefan Regmnt. Nawiązując do tegorocznego hasła Dni Województwa Lubuskiego "Wiele kultur. Jeden region" biskup zauważył, że wielość kultur jest bogactwem Zachodniej Polski.

- Święto województwa to czas na budowanie jedności i odpowiedzialności w społeczeństwie. Ta jedność potrzebna była i w czasach Pana Jezusa. Sama rywalizacja jest korzystna, ale musi uwzględniać współpracę z innymi wspólnotami. Kiedy patrzymy na nasze województwo, też musimy dbać o tę jedność. Musimy się cieszyć sukcesami i kształtować postawy, dzięki którymi będziemy wspólnotą - zwrócił uwagę biskup.

We Mszy św., oprócz księży, uczestniczyli również: marszałek województwa Elżbieta Polak, wicemarszałek Maciej Szykuła, przedstawiciele wojewody lubuskiego, radni sejmiku, radni miejscy i samorządowcy.

Zwracając się do przedstawicieli władz bp Stefan Regmunt powiedział: - Módlmy się za mieszkańców, ale i za władze, które tworzą nam warunki do rozwoju. Tak jak funkcja proroka nie była kiedyś łatwa do przyjęcia, tak i teraz dla rządzących sprawowanie władzy oznacza wiele wyrzeczeń. Czasami cierpi na tym rodzina, zdrowie. Służba musi uwzględniać dobro. We władzy musi uczestniczyć także społeczeństwo. Tam, gdzie objawia się szacunek względem tych, którzy podejmują działania, to owoce tej posługi są lepsze. Dni Województwa Lubuskiego są okazją, byśmy złożyli sobie życzenia, by nasze województwo rozwijało się pomyślnie.

Biskup ordynariusz zwrócił również uwagę na sukcesy, którymi cieszyć się mogą Lubuszanie: - Nad naszymi działaniami czuwa Bóg, czuwa nad zaradnością w podejmowaniu decyzji. Dzięki nim możemy doświadczać tyle dobra. Cieszymy się w regionie kolejnym odcinkiem S3, linią kolejową do Zbąszynka, łącznicami kolejowymi, rozwojem nauki, nowych technologii, sportu, rekreacji, sukcesami Lubuszan, środkami unijnymi na inwestycje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy