Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Złote Grona przyznane

„Udane filmy, gorące spotkania i bardzo dobre werdykty jurorów” – tak podsumował 42. Lubuskie Lato Filmowe jego dyrektor Andrzej Kawala.

Przez tydzień w Łagowie pokazano ponad 180 filmów z kilkunastu krajów m.in. z Czech, Węgier, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Niemiec, Austrii i Polski. O miano najlepszych obrazów w tym roku ubiegało się 16 produkcji. Nagrodę główną - Złote Grono - otrzymał film „Imagine” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Tak zdecydowali jurorzy festiwalu w Łagowie: Marcel Łoziński, Ryszard Brylski, Marian Dziędziel, Istvan Krastel (Węgry) i Denis Nikitenko (Ukraina).

W kategorii filmu dokumentalnego przyznano dwa Złote Grona (film „Ojciec i syn” w reżyserii Pawła Łozińskiego oraz film „Dziennik z podróży” w reżyserii Piotra Stasika).

Lubuskie Lato Filmowe organizowane jest od 1969 roku. Do 1989 roku festiwal skupiał się na polskiej kinematografii. W roku 1990 łagowska impreza stała się festiwalem międzynarodowym nastawionym na prezentację kina krajów postkomunistycznych. Organizatorem Lubuskiego Lata Filmowego jest Klub Kultury Filmowej w Zielonej Górze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy