• facebook
 • rss
 • Odpoczynek z wędką w ręku

  ks. Witold Lesner

  dodane 08.07.2013 23:27

  Zawody wędkarskie Akcji Katolickiej o puchar biskupa diecezjalnego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbyły się 6 lipca nad jeziorem Goszcza w miejscowości Nowa Wioska k. Lubrzy.

  - To dla nas przede wszystkim okazja do relaksu i odpoczynku pośród pięknej przyrody – wyjaśnia Ryszard Furtak z Diecezjalnego Instytutu AK, organizatora zawodów. Zawodnicy stawili się m.in. z Jordanowa, Sulechowa, Świebodzina, Wilkowa, Zielonej Góry i Żagania. Najmłodsza była ośmioletnia Zuzanna Kuczyńska z Sulechowa. - Bardzo lubię łowić. Idzie mi dobrze i mam nadzieję, że wygram - mówiła w trakcie łowienia. Ostatecznie jednak zajęła trzecie miejsce.
  Największą rybę złowił Leszek Majchrzak z Zielonej Góry. – Łowię już ponad 30 lat i chociaż bardzo lubię ryby, to , gdy wybieram się z wędką, to przede wszystkim po to, by oderwać się choć trochę od codziennych spraw – zwierza się. Zwycięzca zawodów, Mieczysław Sokołowski z Jordanowa, w ciągu czterech godzin złowił ponad 9 kg ryb.

  Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, a pozostali dyplomy i różne akcesoria wędkarskie. W imieniu księdza biskupa nagrody wręczał ks. Zbigniew Kucharski, asystent DIAK, razem z Urszulą Furtak, prezes DIAK, oraz z sędziami zawodów.

  Na zakończenie przy wspólnym grillowaniu była również okazja rozegrać turniej darta i zagrać w bule.

  Wyniki końcowe zawodów:

  W kategorii "junior":

  1. Jacek Maculewicz ze Świebodzina
  2. Hanna Mikołajczyk z Sulechowa
  3. Zuzanna Kuczyńska z Sulechowa

  W kategoria "senior":

  1. Mieczysław Sokołowski z Jordanowa
  2. Tadeusz Kikosicki z Wilkowa
  3. Lech Blicharz ze Świebodzina

  W kategorii "największa ryba":

  Leszek Majchrzak z Zielonej Góry.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół