Nowy numer 16/2018 Archiwum

Chcę być lektorem

Od 16 do 28 lipca trwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu oaza lektorska i kurs oazowy dla animatorów liturgii. To czas odkrywania Mszy św. i zbliżania się do Boga.

Nad Słowem Bożym i liturgią przez jedenaście dni pochylała się prawie setka osób: młodzież, animatorzy i moderatorzy. – Oaza lektorska to kurs lektorski i rekolekcje na fundamencie oazy. Natomiast KODAL zerowego stopnia jest przeznaczony dla osób, które chcą głębiej zrozumieć liturgię – wyjaśnia ks. Tomasz Sałatka, moderator oazy lektorskiej.

Pierwszy raz w oazie lektorskiej wziął udział Jakub Błażyński z Niedoradza (parafia Otyń). – Już dawno chciałem przyjechać na takie rekolekcje. W tym roku ksiądz mnie zachęcił i jestem. Chcę być lektorem, aby móc czytać Słowo Boże w czasie Mszy św. To odpowiedzialne zadanie – podkreśla Jakub.

Odkrywać głębię liturgii pomagali uczestnikom doświadczeni animatorzy. Wśród nich był Andrzej Horowski, który poprowadził m.in. konferencje dla uczestników Kursu Oazowego dla Animatorów Liturgicznych: „Definicja liturgii”, „Funkcje w zgromadzeniu liturgicznym”, „Wyposażenie i wystrój budynków sakralnych” oraz „Znaczenie roku liturgicznego”. – Ministranci chcący odpowiadać za przygotowanie liturgii parafialnej przygotowują się tutaj do bycia ceremoniarzami, a dziewczęta do bycia precentorkąmi – wyjaśnia Andrzej Horowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma