• facebook
 • rss
 • Misja i nowe zadania

  Katarzyna Buganik

  dodane 23.08.2013 21:44

  Rejonowe Dni Katechetyczne dla katechetów świeckich i sióstr zakonnych "Kultura a wychowanie - implikacje katechetyczne" odbyły się 21 sierpnia w Gorzowie Wlkp., 22 sierpnia - w Zielonej Górze i 23 sierpnia - w Głogowie.

  Każde ze spotkań rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta. – Misja przekazywania wiedzy religijnej wymaga ogromnego wysiłku i wytrwałości. Chcemy, by nasi wychowankowie znali słowo Boże i naukę Kościoła. Głoszenie Prawdy musimy rozpoczynać od Pisma Świętego i przybliżania historii zbawienia. Samo przekazywanie wiedzy religijnej nie wystarcza, by w pełni realizować misję katechetyczną, potrzeba również wiary i jej pogłębiania – mówił bp Regmunt.

  Zwracając uwagę na rozwój wiary w życiu katechetów i ich uczniów, biskup zachęcił również nauczycieli do pracy w parafiach, tworzenia wolontariatu, grup młodzieżowych czy zespołów muzycznych. – Kształtowanie wiary powinno się wyrażać poprzez konkretne włączenie się w życie wspólnoty parafialnej. Katecheta nie może być zamknięty tylko w sali katechetycznej, musi wychodzić poza przestrzeń szkolną i nie może się bać, bo nigdy nie będzie sam, będzie z nim Duch Święty – przekonywał biskup.

  Podczas spotkań katecheci wysłuchali także wykładu ks. prof. Kazimierza Misiaszka z UKSW pt. „Chaos kulturowy i jego konsekwencje w wychowaniu dzieci i młodzieży” oraz wystąpienia lubuskiego kuratora oświaty. Ponadto nauczyciele m.in. zapoznali się z ofertą metodyczną, dowiedzieli się o zmianach w prawie oświatowym i zaleceniach Wydziału Nauki Katolickiej oraz ofercie szkoleniowej na nowy rok szkolny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół